Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

siis voi vitun tosi tyhmä juttu!

Vierailija
20.12.2007 |

Mun idiootti isä toi lapsen joululahjat meille sisään kotiin, tyyppi on 3v!! ja arvatkaa itkeekö ja polkee jalkaa että haluaa avata ne! se siitä jouluaatosta ja joulupukista etc. Vitsi mä kiehun täällä! Ite kuitenkin pienenä meillä aina pukki ja on siis juoninut aina lahjat niin ettei siskon kanssa nähty.



MITÄ MÄ TEEN, mieskin vielä työmatkalla tulee vasta huomenna. Kiva ilta tiedossa.. Emmä voi kuusen allekaan niitä laittaa, nehän aukee heti.. Sanoin että Tonttu jätti ne Ukin luokse, kun joulupukki ei jaksa kantaa kaikkea.. avataan sitten kun pukki tulee. Mutta arvatkaa menikö läpi? satanas satans.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän se lapsi lopeta sitä huutamista jossain vaiheessa kun huomaa ettei saa tahtoaan läpi.



Mutta oli kyllä idioottimaista toimintaa lapsen isältä, olisi saanut ehkä vähän ajatella...

Vierailija
2/3 |
20.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tässä saat tilaisuuden opettaa lapsellesi odottamisen taitoa. en tiedä, miten teillä, mutta meillä on myös 3-v., joka on jo aika hyvä odottamaan. Saa esim. karkkia milloin keneltäkin tutulta ja sovimme aina, että karkkipäivänä saa syödä ja siihen asti pitää niitä huoneessaan. Ja ihme kyllä malttaa olla syömättä, kun se yhdessä odottaminen on myös lapsista kivaa.



Mutta outo juttu ja ajattelematonta kyllä tuoda lahjat noin. Ymmärrän, että harmittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

teki mieli sanoa sille kanssa parit valitut sanat mutten kehdannut lapsen edessä.. on sitä ennenkin omalle isälle raivottu ( olen 35v)



Onneks alko Kaapo telkkarista.. pistän äkkiä kaikki piiloon!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi seitsemän