Miten saan kaupan hälyn irti lapsen kinttaista??
Ja siis ne on kyllä maksetut, mutta huomasin että niihin on jäänyt se muovinen hälymötikkä!! Mitenkäs sen irti saa kotikonstein?
Kommentit (8)
pihdeillä sen sai pois sitä. Kerran jäi prismassa lapsen toppapukuun se häly. Vein sen seuraavana päivänä kuitin kanssa siihen ihfoon, ottivat sen pois ja antoi kahvi+pulla lipun siihen kahvilaan hyvitykseksi.
Eilen tuo sitten jurrasi sen mötikän sahaamalla poikki, eikä jäänyt mitään jälkiä :)
niin kauppa ei korvaa sitä, kauppa kyllä poistaa hälyn, mutta se tavara pitää viedä sinne kauppaan.
siinä on väripatruuna niin kauppaan..jos itse alat niin voi olla sotkuisaa jälkeä
Kun mulle kävi kerran niin, että ostin lasten puseron kyläilyreissulla 150 km päästä kotoa. Sitten kotona huomasin, että hälytin oli jäänyt. Enhän nyt lähde takaisin niin pitkää matkaa ajamaan ja sitä kauppaketjua ei täällä päin ole.
irrottanut muiden liikkeiden hälyjä, mutta kaikki malleja ei saa kaikilla hälyn poistajilla irti. Pihdeillä saa piikit irti, mutta jos siinä on väri panos, älä irroita sitä itse! Se väri ei ihan tarkoituksella lähde irti ihostakaan!!! Olet sitten viikon sininen :)
Kerran mullakin käynyt noin.