voisiko joku kertoa minulle pari asiaa Hiv-Akista?
Mistä ihmeestä tämä tyyppi tietää saaneensa Hivin ollessaan 16v? Kun olin lukevinani jostakin että tämän tyypin vaimo oli patistellut miehen testeihin. Jos mies kerran muka ei tiennyt että hällä on hiv, niin miten sitten osasi sanoa testituloksen varmistuttua, että milloin on sen saanut?
Kommentit (6)
seksi, suonensisäisten huumeiden käyttö?
tää on nyt OT, mutta onko täällä av:llä tai kukaan omassa päässään pohtinu miksi mies oli niin välinpitämätön sairauttaan kohtaan. Kun itse olen ajatellut että jos todellakin oli noin nuori saadessaan hivin, niin hänellä täytyy olla masennusta. Jotenkin en vain jaksa uskoa että olisi aina ollut sen luonteinen ihminen ettei välitä mistään tai kenestäkään.
puhuttu. Eipä vaikuta ihan normaalilta se vaimokaan.
Kyllä siinä täysin sekoaa kun vasta 16-vuotiaana saa tietää saaneensa hivin. Tätä sitten on kostanut muille tautia levitellessään. Hoitoa olisi silloin nuorempana heti tarvinnut.
varmasti on tyyppi seonnut päästään, kun sen ikäisenä saanut tietää hivistään. Ja mistään kun ei nykyään hoitoa saa, varsinkaan mielenterveysongelmiin.
ja kun vaimo patisteli testeihin, niin ehkä teeskenteli käyneensä, vaikka tiesi asian jo ennestään?