Mistä merirosvoasu lapselle?
Näin tutuilla sellaisen, missä oli hieno hattu, kultakirjailtu liivi, silmälappu ja kai miekka ja koukku. Hattu ja liivi oli tehty jostain huovasta, ei siis mitään laadukasta mutta ihan tyylikkään näköiset. Mistähän on ostettu? Myös muunlaiset tietty kelpaa.
Kommentit (4)
Musta peruspoolo ja jalassa farkut. Vyöksi kieputin Bandana-huivista vyön, jossa oli kiinnitettynä merirosvoaiheinen tikari ja muovinen miekka. Päässä oli myös huivi, musta silmälappu silmillä ja kädessä juuri sellainen " Kapteeni-Koukun käsi" . Se setti maksoi muutaman euron lelukaupasta. Lisäksi kasvoväreillä tein lapselle viikset, parransängen, tummensin kulmakarvat ja taisin piirtää muutamat arvetkin.
Hyvin yksinkertainen ja halpa toteuttaa, mutta näytti hyvältä ja päiväkodissakin kehuivat. Kaiken ei aina tarvitse maksaa omaisuuksia.
...kysyin kyllä mistä voi ostaa. Tiedän itsekin, miten voi tehdä asun itse, mutta kun lahjaksi oltaisiin hankkimassa, niin ei oikein voi vanhoja rääsyjä käyttää.
Ap
Sieltä löytyy myös liikkeiden osoitteet!
Hyviä ja edullisia pukuja!
raitapaita päällä, yöhousut nostettu pussihousuiksi ja pitkät nilkkasukat, silmälappu itsetehtynä ja vanha collagepusero leikattiin liiviksi, huvi päähän.