Lue keskustelun säännöt.
Äidit, sanooko teidän kokemuksen rintaääni, että kannattaa ehdottomasti tähdätä
20.10.2007 |
rakastelut kierron puoliväliin, jos haluaa raskaaksi? Kuinka tyypillistä on, että tärppää muina aikoina kiertoa?
Kommentit (3)
lähellä ovulaatiota poika. Jos kierto on 28 vrk, niin 11 pv olisi otollinen tytölle ja 14 pv pojalle. Lasketaan kuukautisten alkamispäivästä ja meillä on toiminut näin heti ekasta kierrosta.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mutta se milloin se ovulaatio kelläkin on, niin siitä ei voikaan sanoa mitään. Ala mittailla aamulämpöjä.
Ja alkuraskauden ultrassa ilmeni, että sikiö on n. viikon suurempi kuin kuukautisista laskettuna. JA mä siis olen tarkkaillut oviksen ajankohtaa ja silloin kun on ollut pienimpiäkin merkkejä oviksesta, on käytössä ollut kondomi. Vaan eipä toiminut meillä " luonnonmukainen ehkäisy" : )
Ei sillä, kyllähän me olisimme ehkäisseet paremmin jos vauvan tulo olisi suuri katastrofi. Nyt se on pieni mutta iloinen sellainen : )
T: rv 10+3