Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Että voi olla utelias naapuri!

Vierailija
09.09.2007 |

Ei ite kehdannut tulla, vaan lähetti sukulaisensa meidän talonäyttöön! Varmaan vaan kyyläämään, että millaista meillä on. Kaikenlaisia ihmisiä.. : D

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eivät varmaan muistaneet, että olivat kertoneet meille että nämä sukulaiset ovat juuri rakentaneet oman talon ja asuvat about 150 km:n päässä täältä... Että tuskinpa tänne asti ovat ihan äkkiä muuttamassa.. Olivat varmaan sukuloimassa ja sitten saivat kuningasidean tulla meille kyyläämään.

Vierailija
2/3 |
09.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esittelyyn tuli naapurit muutaman talon päästä ja johan alkoi taivastelu, että kyyläämään tulivat - kuinka kehtaavat...



Mutta kas, nämä naapurit kävivätkin katsomassa taloa rouvan vanhemmille, ja OSTIVAT talon myös. Kaikki ei ole aina sitä, miltä ensivaikutelma antaa ymmärtää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerran eräs tuttumme oikein ylpeili, kun sunnuntaihuvina kävivät kyyläilemässä naapurin myynnissä olevaa taloa. Kunhan uteliaisuuttaan kävivät kurkkimassa. Ei siis minkäänlaisia ostoaikeita. Olivat oikein välittäjällekin kertoneet, että tuosta naapurista ollaan : D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kaksi