Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä kirjahyllyissä on tapana pitää?

Vierailija
08.08.2007 |

Ihmetyttää nämä juntti-keskustelut kun kirjahyllyssä oli sitä ja tätä, valokuvia, pokkareita, videoita, cd-levyjä, roskaromaaneja, romantista hömppää, Kalle Päätaloa jne.



Siis mitä niissä ruukataan pitää sitten jos ei kirjoja? Vai onko yleensäkin junttia omistaa edes kirjahyllyä? Missä sitten säilytätte kirjanne jos kirjahyllyt on juntteja juttuja?



Vai pitäisikö kirjahyllyt olla täynnä toinen toistaan arvostetumpia tieteellisiä kirjoja? Vai vanhoja klassikkokirjoja? Runoteoksia?



Kertokaa ois viisaat palstalaiset!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

jaa lienekö sen viisaampi, mutta meillä on kirjoille ja cd levyille ovelleiset kaapit olohuoneessa ja yksi avonainen hylly jossa on valokuvia ja muutama koriste-esine.

Kirjat ja levyt ovat kaapissa pölyn ja " levottomuuden" takia löytyy niin paljon eri kokoisia ja värisiä kirjoja, että minusta on parempi että ne eivät ole esillä kokoajan.



Mutta jokainen tyylillään..

Vierailija
2/5 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

pidetään kirjoja. Levyt yms. eoäesteettiset junttikamat luonnollisesti piilossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan siksi, että luemme hyviä kirjoja. On siellä pari huonoakin toki. Mutta elämä on liian lyhyt että lukisi Sidney Sheldonia kun parempaakin on.



Samoin suhtaudumme ruokaan. Syömme hyvää ruokaa, kun se maistuu paremmalta. Ja kuuntelemme hyvää musiikkia, koska se on parempaa kuin huono.



Vierailija
4/5 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

isoäitini perua olevat nahkakantiset vanhat klassikot. Junttikirjat ovat sitten kirjahyllyssä makuuhuoneessa... Sen verran turhamainen olen :-).

Vierailija
5/5 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Levyhyllyissä pidetään levyjä.

Kristallivaasihyllyissä pidetään kristallivaaseja.

Hyllyt voivat ulkoisesti olla (tyhjinä) identtisiä.