Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

A-talk eilen

Vierailija
26.09.2008 |

Poliisi puhui paljon asiaa, ministeriltä ei saanut mitään mielipidettä ulos.



Miksi Kanerva erotettiin "pikku hauskuuden" takia, tuo ministerin ehdottomasto erottava koska Jokelan jälkeen ei ole tehty muutosta aselakiin! Kuinka monta tapausta satuttava ennen kuin hän toimii?



Myös se as-lehden tyyppi oli asiallinen

Ajatelkaa jalkajousiin ei tarvitse lupaa ollenkaan! ? ? ?



Itse olen sitä mieltä ettei auto-onnettomuuksiakaan voi lopettaa, kieltämällä autolla ajo, vaan puututtava riskikuskeihin. Jos samaa periaatetta toteutettaisi tässä asiassa

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on 'pikku hauskuutta'.

Vierailija
2/5 |
26.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on meillä Varkaudessa tunnettu sellaisena totuuden torvena. Asiaa kyllä puhui ja osaa myös esittää asiansa selkeästi. Holmlund voisi kyllä ottaa tuumaustuokion ja miettiä erittäin vakavasti sitä eroa! Mitään ei ole tapahtunut Jokelan jälkeen vaikka silloin puhuttiin paljon kauniita sanoja - mityä vielä pitä tapahtua ennen kuin päättäjät heräävät? Aselaki on varmaan ihan hyvä asia, mutta mites ne mielenterveyspuolen raha-asiat? Tarttisko sen suhteen tehdä jotain?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

toki teki väärin, käytti asemaansa väärin, mutta tämä asia ihan eri kokoluokkaa

Vierailija
4/5 |
26.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän itse asiassa ensin väitti, että poliisin ohjeistusta pitää tarkentaa, mutta muutti ministerin asiallisten vasta-argumenttien jälkeen kantaansa niin, että lainsäädäntöä pitää tarkentaa.

Vierailija
5/5 |
26.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

verrattuna ihmisten tappamiseen, uhrien lukumäärään verrattuna.

En hyväksy Kanervan tekoa, mutta ei voi edes puhua samana päivänä minusta



Käytti ministerin asemaansa väärin, mutta se oli "hupia" aselakiin verrattuna

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi seitsemän