Kyllä tää Saari ois aseen jostain hommannut,
jos poliisi olisikin ottanut tämän aseen pois ja aseenkantoluvan. Ei siinä paljon lupia kysellä jos haluaa ampua... Ei tartte ku painella Sörkkään Hesassa ja sieltä sitten ostaa ase nimettömänä.
Kommentit (4)
Jos joku haluaa tehdä pommin niin se tekis sen vaikka netistä saatavilla ohjeilla nestesaippuasta ja nauloista joten on ihan sama mitä räjähteitä on laillisesti myytävänä kaiken maailman pipipäille joka rautakaupasta ilman että yhtään kysellään? Jos joku haluaisi tappaa ihmisiä kaahailemalla GTA-tyyliin niin se vaikka varastaisi auton ja mitä se kortin menetyksestäkään välittäisi joten turha kaahailua on kontrolloida mitenkään, antaa ihmisten kaahata kun ne kaahais kuitenkin. Jos joku haluaa ryöstää rahaa niin turha poliisin on siihenkään puuttua, jostain muualta se ryöstää kuitenkin vaikka se nyt käräytettäiskin tän yhden rahankuljetusauton ryöstön valmisteluista
miten luulet, että olisi onnistunut luvattoman aseen kanssa...?
Kyllä poliisin toimintatavoista nimenomaan pitää nyt keskustella, että voidaan EHKÄ jo vihdoin oppiakin jotain. Sitä paitsi olen ihan varma, että jos kävisi ilmi, että se poliisi olisi ollut nainen, niin johan täällä lytättäisiin. :P Johan eilen huudettiin, että ex-tyttöystävän olisi pitänyt tehdä jotain. No niin olisi poliisinkin.
koittakaas vähän rajoittaa tätä syyllistämismeininkiä täällä. Helppohan se on itse sanoa, kun ei tarvitse tuollaisten asioiden kanssa olla tekemisissä työkseen. Riittää, kun vähän lapsia keikuttaa polvellaan. Ei varmaan sillä luvan myöntäneellä poliisilla ole kovinkaan helppoa tällä hetkellä????