Miksi kaunis nainen ei valitsekaan komeaa miestä?
En halua täällä nykyihmisistä esimerkkejä antaa, tämä tuli mieleen, kun FB:n fiidissä tuli vastaan kavalkadi Marilyn Monroen miehistä.
Hyvin usein kauniin naisen vierellä ei ole yhtä komeaa miestä kuin nainen on kaunis. Mistä se johtuu?
Kommentit (9)
Sillä ei ole rahaa tai muuta omaisuutta.
Koska nainen rakastuu johonkin muuhun miehessä kuin ulkonäköön. Voin vakuttaa sinulle ap, että harva rakastuu siihen kauneimpaan/komeimpaan. Se vaatii niin paljon muutakin kuin ulkonäön että rakastuu toiseen.
Koska etsit vain niitä juttuja, osana sairasta selitystäsi kun naiset eivät valitse sinua.
Kuka se jaksaa elää pelkän naaman kanssa?
Oliko Arthur Miller varakas? En oikein usko. Tunnen itsekin huomattavan kauniita naisia, joiden mies ei ole komea, vaan päinvastoin. Ehkä rumuus muuttuukin seksikkääksi, jos miehellä on rahaa? Vai onko miehen rumuus seksikästä aina osalle naisista? Tekeekö se miehestä jotenkin puoleensavetävämmän, että nainen tuntee olonsa häneen verrattuna niin kauniiksi (kaunotar ja hirviö)?
Se että miehellä on rahaa ei voi olla koko totuus, koska on olemassa myös komeita rikkaita miehiä ja kauniita naisia, jotka ovat itsekin rikkaita. Tähän täytyy olla toinenkin selitys.
Mulla ei ole tuollaista erikoisuutta kyllä ollut eikä ole ollut läheisimmillä ystävilläkään. Heidän miehensä ovat pitkiä ja komeita paitsi yhdellä, joka on aina tykännyt hintelistä, poikamaisen söpöistä miehistä. Ap
Vierailija kirjoitti:
Koska nainen rakastuu johonkin muuhun miehessä kuin ulkonäköön. Voin vakuttaa sinulle ap, että harva rakastuu siihen kauneimpaan/komeimpaan. Se vaatii niin paljon muutakin kuin ulkonäön että rakastuu toiseen.
Tietenkin se vaatii paljon muutakin. Miten voi olla, että aina jos kirjoittaa ulkonäön merkityksestä, osa lukee sen niin, ettei millään muulla ole merkitystä? Ap
Koska valitsee köllisharkimon jota nyt jo talutetaan..omaishoitaja,,, alkaa monttu jo oottamaan häntä.
Raha ratkaisee.