nykypäivän työnantajat on pilanneet työmahdollisuudet
on kaikenmaailman sössöttävää nuortamiestä esimiehenä joka ei haastattelu vaiheessa osaa edes kunnollisia perustapoja, Hr henkilöstä on nykypäivänä todella epäluotettavia heidän hyvistä valinnoistaa puhumattakaan. Eikä tarvitse ihmetellä kun ovet käy yrityksissä jatkuvasti molempiin suuntiin aina vaan vuodesta toiseen! palkataan vaan joka kerta joku 20v sinne työmaalle joka viihtyy juuri ja juuri sen 2kk ja lähtee pois kun ei jaksanutkaan aikaisia aamuja kun pitää saada nukkua sinne 10 asti aamulla! samat yrityksen hakee vuodesta toiseen uusia jatkuvasti, mikä mättää!?!
olen tullut siihen tulokseen näistä jatkuvista Kiitos viesteistä ja puheluista! että omalla kohdalla on alkanut ikäsyrjintä!
M45
Kommentit (4)
Itse menin viime vuonna töihin ja ikää on 47. Vanhemmat hakijat ei hötkyile uransa kanssa ja ole heti vaihtamassa parempaan.
Töihin ei mennä jos ei ole alasta 2v kokemuksia, joten työttömiä kaikki
tulkaa nyt kaikki työssä käyvät huutelemaan että työttömyyden voi lopettaa " menemällä töihin "
AP