Haluatko kysyä kouluikäisten lasten äidiltä jotain?
Kommentit (6)
Vai tekevätkö kenties vahtaamatta? Muistatko kaikki retket ja eväspäivät ja kirjastopäivät ja aikaisemmat kouluunmenopäivät ja liikkavarusteet vai onko lapsesi aina se jolla ei ole varusteita ja on väärään aikaan väärässä paikassa?
kolmen alakoululaisen äiti
liekö sillä merkitystä, että ovat tyttöjä? Läksyjä en juurikaan vahdi, kokeisiin täytyy välillä patistaa lukemaan ja ennen kokeita kyllä kuulustelen.
lunta sisään ja siten sukat kastu ja flunssa tule. Kahlaavat kai kumminkin lumessakin vielä koulumatkalla ja välitunnilla.
Onko kalliimpia vaatteita varastettu, pelkäätkö, että varastetaan ja kuka korvaisi, jos niin kävisi.
koskaan, joskus toki ovat itse hukanneet joitain vaatteitaan, mutta ovat myöhemmin aina sitten löytyneet.
Musta tuntuu siltä. Onko tämä vain harhaa? Rymähdänkö kohta maan pinnalle?
;)
Oikeasti, ihan ihmetellä täytyy, että mihin se kaoottinen lapsiperhe hävisi, kun lapset osaavat jo itse tehdä kaiken. Uhmakohtaukset ovat toki potenssiin kymmenen, mutta tämä arki... Niin ihanaa!
Kysytäänpä kenkäkysymys eli ovatko lapset teidän koulussa sisällä sukissa, tossuissa, sandaaleissa vai ulkokengissä?