Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Argh! Miksi hitossa vanhemmat ostavat lapsukaisilleen elukoita? ov

Vierailija
09.09.2008 |

Esikoisen kaverin vanhemmat ostavat lapsilleen elukoita hetken mielijohteesta ja kun lasten mielenkiinto lopahtaa, menee elukka kiertoon. Tai menisi, jos me emme ottaisi niitä.

Perhe osti viime syksynä/talvena: hamsterin, joka kuulemma metelöi liikaa ja haisi pahalta.

Kaksi gerbiiliä, jotka myöskin haisivat liikaa.

Kaksi rottaa, jotka kuulemma haisivat äklöltä.

Marsun, jolle lapset tulivatkin "allergisiksi".

Kanin, jolle lapset myöskin tulivatkin allergisiksi.

Otimme nuo sitten meille asumaan, koska meillä on muitakin rescue elukoita/on ollut rescue elukoita vuosien mittaan.



Nyt tuo lapsen kaveri oli kuulemma kehuskellut eskarissa, että heidän perheeseen on tulossa koira, kun hän niiiiiiiiin rakastaa koiria ja isi lupasi hänelle koiran.. Huoh, ei voi muuta sanoa. Miehen kanssa tässä vitsailtiin, että kuinkahan kauan menee, että koira on vailla uutta kotia.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vihaksi pistää ja itku pääsee, kun eläimiä ostetaan kuin mitäkin leluja hetken mielijohteesta. Tuo perhe ei tarvi yhtään eläintä.. Toivottavasti eivät koiraa saa. Sanoisin kyllä pari valittua sanaa, jos heidät tuntisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kuusi