Osoitatko huomenna mieltä ja lapsesi on pk:ssa?
Minä pidän lapsen huomenna kotona koska päiväkodissa ei ole normaali päivä. Ei tulisi mieleenkään osoittaa mieltä lapseni hyvinvoinnin kustannuksella.
Kommentit (5)
En osoita mieltä, olen töissä normaalisti perjantaina. Lapsilla normikoulupäivä (hyvä opet!). En vaan tajua, miksei mielenosoitusta voitu pitää lauantaiana tai sunnuntaina. Turhaa kiusantekoa muille ihmisille.
Lapseni päiväkodissa ruoka tulee keskuskeittiöstä. Lapset eivät saa huomenna lämmintäruokaa pk:ssa. Henkilökuntaa myös paljon poissa, eri päiväkotien lapsia ja henkilökuntaa yhdistetty. ap
Meidän lapset ovat yksityisessä päiväkodissa ja siellä on kuulemma normaali päivä. Mies olisi voinut ottaa lapset toimistolle, jos olisi ollut huono tilanne tai päiväkoti kiinni. Itse olen saikulla ollut jo eilisestä lähtien ja olisin voinut myös pitää lapset kotona , mutta en pidä, ellei ole pakko, sillä olen puhekiellossa. Mielenilmaukseen en osallistuisi missään tapauksessa itse.
Vantaan sivuilla tämmönen maininta
Päiväkodeissa, kouluissa ja oppilaitoksissa tarjotaan vähintään eväsateria.
Häh? Ei meidän päiväkodissa ole mitään erityistä päivää huomenna . Mikä juttu tämä on? :O