Parikymppiset naiset kiinnostuneet ikäisistään miehistä vai hieman vanhemmista?
Kommentit (47)
Niin ja siis otsikkoon piti tulla alkuun sana "Ovatko" mutta meni yli 80 merkin rajan :)
ap
20-30-vuotiaista. Viime aikoina enemmän 20-25, ennen kiinnosti tuo 25-30. Vanhemmat miehet ei jaksa innostua mistään tai hempeillä ja leikkiä. N21
Saman ikäinen tai ~5 vuotta vanhempi, kun näin nuori kuitenkin oon. N20
Samanikäisistä ja pari kolme vuotta vanhemmista. Sitä vanhemmat ovat jo toita ikäluokkaa, jonka kanssa ei ole tarpeeksi yhteistä.
Ei voi yleistää. Itse olen aina ollut kuumana hieman vanhempiin, nyt kolmas vuosi lähtee 11 vuotta vanhemman miehen kanssa.
N22
Parikymppinen nainen kyöhnäsi mua tänään metrossa. Vähänkö olin otettu.
Samanikäiset, jo viisi vuotta vanhemmat alkavat olla "liian" vanhoja. Eri jutut.
Oon 22, ja kyllä mä voisin 20 vuotiaan ottaa:-D Yli 25 ois jo liian vanha :-) Sekä että kelpaa.
Helpompi vastata omalla kohdalla kuin yleistäen, joten samanikäisistä tai korkeintaan muutaman vuoden vanhemmista. Suurin osa tuttavistani näyttää ajattelevan samoin, ihan sen perusteella minkä ikäisten kanssa seurustelevat.
Joku katkera 40v alapeukuttaa, kun nuoret naiset eivät hyväksy häntä ;)
No en tiedä, miten yleistäen, mutta itse olen kiinnostunut vähän vanhemmista (23-26v.), koska ei tuota nuoremmat YLEISTÄEN tahdo vielä sitoutua vakavasti.
N kohta 21
Olen 23-vuotias nainen, mies 32. En ole koskaan erityisemmin viehättynyt itseni ikäisistä tai nuoremmista.
Vanhemmista tykkää usein ne, jotka kuvittelet olevansa jotenkin "kypsempiä" kuin muut.
Joskus yli kolmikymppisten huomio imartelee, mutta onhan ne jo melko kääpiä. Ja aika äkkiä alkaa ällöttää ja ihmetyttää miksi joku niin vanha luulee että meillä ois jotain yhteistä.
[quote author="Vierailija" time="16.09.2015 klo 22:33"]Ei voi yleistää. Itse olen aina ollut kuumana hieman vanhempiin, nyt kolmas vuosi lähtee 11 vuotta vanhemman miehen kanssa.
N22
[/quote]
Sama N23
[quote author="Vierailija" time="16.09.2015 klo 22:32"]
Samanikäisistä ja pari kolme vuotta vanhemmista. Sitä vanhemmat ovat jo toita ikäluokkaa, jonka kanssa ei ole tarpeeksi yhteistä.
[/quote]Joo neljä vuotta ikäeroa onkin jo ihan tuomittu juttu vai? Voi tsiisus miten pinnallista meininkiä.
Alle 10 vuoden ikäero ei yleensä aiheuta ongelmia mihinkään suuntaan.
5-10 vuotta (mies vanhempi siis) on just sopiva :)
Mä tykkään ihan vähän vanhemmista miehistä. Paras mies on ikää 25-30. :-) N20