Allekirjoittakaa aloite jotta EU komentele meitä!
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1372
Kansalaisaloite euroalueesta eroamiseen. Faktahan on se että eduskunta tuon luultavasti kaataa mutta tällä saadaan keskustelua pidettyä yllä siitä että nyt ei mene täällä oikein!Dublinin sopimusta ei noudateta ja EU haluaa jakaa 120 000 pakolaista ympäri EU-maita. Tämä pakolaispolitiikka on vastoin kansainvälisiä sopimuksia ja ainoa joka tästä hyötyy on ihmissalakuljettajat ja rikollisjärjestöt! Nyt on poliitikkojen aika herätä että Suomen kansa ei tämmöistä katsele!
Kommentit (9)
AP ei edes tiedä, mistä tuossa kansalaisaloitteessa on kyse :-) Olipa nolo avaus.
[quote author="Vierailija" time="04.09.2015 klo 21:19"]
AP ei edes tiedä, mistä tuossa kansalaisaloitteessa on kyse :-) Olipa nolo avaus.
[/quote]
En oo AP, mutta kyllä siitä eurosta siltä vois erota ja miksei vaikka EU:Sta myös sen jälkeen.
Ensinnäkin otsikostasi ei käy ilmi, haluatko että EU komentelee vai ei komentele. No tekstistäsi käy ilmi, että vastustat EU:n komentelua. Mutta miten tuo kansalaisaloite liittyy Dublinin sopimukseen ja pakolaisiin?
Älkää naurako palstapersulle, nää on oikein mietittyjä avauksia ;-)
[quote author="Vierailija" time="04.09.2015 klo 22:31"]Älkää naurako palstapersulle, nää on oikein mietittyjä avauksia ;-)
[/quote]
vai nasse?
Helppo saada hyysärit provosoitua tietyillä postailuilla:)
Allekirjoitin :)