Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mihin voi ottaa yhteyttä.terveystarkastaja?huoltoyhtiö?

Vierailija
13.08.2015 |

Eli

alakerran naapuri asuu läävässä. Asunto ihan hirveässä kunnossa. Kissankakkaa lattioilla,haju tulee rappuun. Asunto myös täysin epäsiisti,oikea kunnon hamstraaja. Naapuri haisee myös itse,peswmätön samat vaatteet aina päällä jne

Mihin ottaa yhteyttä? Naapuri tarvitsee apua,ja kyllähän tuollaiseta voi jo levitä muuhinkin asuntoihin joku muukin ongelma kuin vain hajuhaitta

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sosiaalitoimistoon.. Ja riippuen onko hamstraaja osakas vai vuokralainen, asunnon omistajaan tai isännöitsijään.

Vierailija
2/3 |
13.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan isännöitsiään ja hän ottaa sitten yhteyttä vaikka terveystarkastajaan, joka taas voi ottaa viranomaisena yhteyttä sosiaalitoimeen tai terveystoimeen, riippuen mitä apua asukas tarvii.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitanpa isännöitsijälle. Osaketalo on.
Joskus asiasta juteltiin huoltomiehen kansaa,hän vain naureskeli että kun siihen asuntoon tarvii mennä,heittävät noppaa kuka sinne menee. Ongelma tiedossa siis ainakin huololla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kaksi