Jarkko Ahola tippui Tähdet tähdet -ohjelmasta
Kommentit (11)
Harmi, että biisivalinnat eivät suosineet Aholaa. Syksyllä menen hänen My Way -konserttiinsa. Luvassa hienoja tulkintoja klassikoista!
No juu niin tippui. Torikka se vasta onkin sitten hot <3
Tosiasiassa Jarkko oli kolmesta se huonoin. Ekassa biisissä tanssia oli oikeasti parin tahdin verran ja nekin helppoja askeleita + samat askeleet toistettiin tuplasti. Lauran koreografia oli monta monta kertaa vaikeampi.
Jarkon tie katkesi myös siihen että hän lauloi biisit eikä esiintynyt, kun kyseessä kuitenkin oli musikaali. Ei siis päästänyt iholle. Laulutaidoissa ei ole vikaa, mutta esiintymisessä kylläkin samoin tanssitaidoissa.
Nyt siellä finaalissa on kaksi ammattilaista
Jee, ei hevikiekahdusta finaalissa :)
[quote author="Vierailija" time="03.05.2015 klo 21:36"]Nyt siellä finaalissa on kaksi ammattilaista
[/quote]
Joo, saavat keekoilla finaalissa miten tykkäävät. En aio katsoa.
Waltterilla tuore levysoppari Warnerin kanssa ja eikös Laura ole Universalin artisti. Viime vuonna oli Jari Sillanpää Warnerilta ja Diandra Universalilta.
Jarkkokin taitaa olla tehnyt projektina joululevyt Warnerille. Minusta tuntuu, että finaalissa ei voinut olla kahta Warneriin yhdistyvää artistia vaikka olisivat saaneet kuinka ääniä. Lauran paikka oli siis varma jo etukäteen, ei enää pyytänyt nettisivuillaan äänestmäänkään. Ja nyt Tähdfet tähdet sivuille ilmaantui Siltsun valmis arvio Laurasta, muttei Waltterista.
Siellä on kaksi musikaalilaulajaa finaalissa. Sitähän tässä formaatissa haettiin, ei niinkään persoonallisia artisteja.
Laura laulutaidolla pärjää, niin pitää vähentää vaatetta.
MAHTAVAA!