Milloin alkuraskauden väsymys hellittää?
Olen nyt rv 8+ ja aivaan järjettömän väsynyt. Vaikka kuinka nukun, aina väsyttää. Viimeistään illasta olen nukahtaa nojatuoliin. En jaksa tehdä mitään muuta kuin pakolliset ruuanlaitot ja pyykinpesut, muuten istun vaan ja nuokun. Pahoinvointi vielä lisää väsymystä, en oksenna mutta "kaikki" kuvottaa ja on kuin olisi lievä kankkunen jatkuvasti.
Kommentit (4)
Olen nyt rv24+1, ei oo helpottunut vielä.
Rv25, ei ole väsymys helpottanut. Pahoinvointi ja oksentelu vieläkin satunnaista ja lisänä nyt muutakin vaivaa. Kauhulla odotan mitähän kaikkea vielä on tulossa :D.
Ensimmäisessä raskaudessa ei väsyttänyt ollenkaan ja olin loppuun saakka elämäni kunnossa. Tässä toisessa olen vieläkin, rv 37, koko ajan väsynyt ja hajalla - tosin temperamenttinen taapero saattaa vaikuttaa tähän.
Omalla kohdalla tokalla kolmanneksella.