Jos sinkkumiehellä omakotitalossa palttiarallaa 350 neliöö eli nekee eli nekkua, kiinnostuitko välittömästi?
Kommentit (120)
Jos joku kiinnostuisi, edes yksi ainoa, et inisisi täällä. Eli vastaus on 100% ei.
Voisin tapailla, mutta en muuttaa yhteen. Olisi kokopäivätyö asua noin isoa taloa, vaikka kävisikin siivoja ja puutarhuri.
Viihdyn minimalistisessa kodissani erittäin hyvin!
Pelkän alotuksen perusteella veikkaan, että sinkuksi jäätkin.
En ole muuttamassa yhteen, lisäksi luultavasti tuollainen neliömäärä sijaitsee jossain ihan skutsilla ja välimatkaa kertyy... juu ei!
Jos on vaikka Lauttasaaressa, niin kyllä. Jos jossain Sotkamossa, niin ei.
Joo en. Hirvee halli ja kuka sen siivoo? En minä ainakaan. Miksi niin iso talo? Eukko lähteny lapsilauman kanssa ja nyt etitään uuttaa kotitalouskonetta? Joo ei. Joku perintökartano missä asiat tehdään asiat niin kuin mamma ja pappa on tehneet ammoisista ajoista alkaen? Joo ei. Loistolukaali hankittu velaksi tekemään mirreihin vaikutus? Joo ei. Joku hullu hamstaaja jolla 350 neliötä täynnä roinaa? Joo ei.
Normaali tämä mies ei varmasti ole, jos puhuttelee neliöitään nekuiksi. Onko sillä kuinka läheinen suhde niihin?
Talo ehkä kiinnostaisi, mutta jos kaupan päälle tulee noin puhuva mies, niin ei kiitos.
Ai nekandeerosta. Toki kiinnostun talosta mutta en miehestä.
Ei kiinnosta. En kiinnostu ihmisistä asunnon neliöiden perusteella.
No itellä (nainen) on 300 neliön okt, joten pakko todeta, että eipä tuo ny erityisemmin aiheuta värinää pöxyissä.
Siitäpä naulaamaan kattohuopaa, maalaamaan ulkovuorta, möyrimään salaojituksia ja huolehtimaan talon perustusten kuivana pysymisestä, pintavesien oikeasta kaltevuudesta ja valumisesta pois, rännien puhdistusta... nii ja sisälläkin voi olla jotain pientä hommaa.
En ymmärrä kysymystä. Voisiko joku kääntää sen ykeiskieleksi?
En ole vielä koskaan kiinnostunut miehestä hänen kotinsa neliömäärän perusteella. Näin äkkiseltään ajateltuna 350 neliötä tuntuu kovin suurelta yhdelle ihmiselle. Henkilökohtaisesti viihdyn paremmin pienemmässä kodissa. Mutta jos mies on muuten kiinnostava tyyppi ja siivoaa itse ne neliönsä, niin kyllä mä tutustua voisin.
Itselläni on sellaiset 250 neliötä + piha. Tiedän miten paljon työtä ja rahaa tämä vaatii, joten ei kiinnosta isompi. Jos sun talon mukana tulee siivooja ja puutarhuri, kiinnostaa enemmän. Mutta siltikin, tällä markkinoinnilla talin omistaja ei kiinnosta. Kiinnostun ihmisestä, jos kiinnostun, talo tulee tai ei tule mukana.
Tuollaisella ulosannilla varsutettu mies ei kiinnosta pätkääkään. Todennäköisesti vain etsii itselleen kotiorjaa tekemään kaikki työt.
Kannattaa lukea toi ketju tuosta kotihommia tekemättömästä miehestä.. ja pohtia sit asia uudelleen.