Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kuinka uskallatte hankkia vauvoja

Vierailija
09.09.2014 |

kunmaailman tilanne on nooin paha ja kukaanei iedä mitä käy keväällä

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niimpä... No ei sitä oo voinu tietää, jos vauva nyt syntyy. Mutta en lähtisi hankkiutumaan raskaaksi tässä tilanteessa.

Vierailija
2/4 |
09.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omat on jo koululaisia. Ihan tosi itsekkäistä syistä nuo kaksi on "hankittu". Ihan vain siksi että minä haluan!

Jos asiaa rupeaa oikein miettimään niin kyllä se vähän hirvittää millaisessa maailmassa joutuvat elämään omat lapseni tai lastenlapset

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmiskunta olisi auvoisesti sukuputossa, jos kaikki ajattelisivat noin. Enkä nyt edes ymmärrä mihin "maailmantilanteeseen" tässä viitataan. Sodan uhkaan, lamaan, maailmanlaajuiseen pandemiaan? Ainahan ne on uhkana jossain.

Vierailija
4/4 |
09.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valtaosassa maailmaa ja maailmanhistoriaa ovat asiat olleet järkyttävän paljon huonomin kuin Suomessa nyt, ja silti on parempaan huomiseen uskoen hankittu lapsia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kuusi