Miksi kommentoit täysi-ikäisten pariskuntien ikäeroa?
Hei! Olen miestäni 3,5 vuotta vanhempi akka, minä 37 ja mies 33. Olen ruvennut piilottelemaan ikääni ja mieheni ikää, koska en enää jaksa keskustella asiasta ihmisten kanssa. Aina, kun ikäero tulee ilmi, ihmiset rupeavat sitä puimaan ja keskustelemaan siitä, mitä etua/haittaa on siitä, että ottaa itselleen nuoremman miehen, ja miksi jotkut naiset tekevät niin.
No kerronpa. Minä en OTTANUT nuorempaa miestä. Minä satuin tapaamaan mukavan miehen, jonka kanssa perustin perheen. Minä otin ihan tavallisen miehen välittämättä siitä, onko hän minua nuorempi vai vanhempi. Minulle mieheni ikä on täysin yhdentekevä asia, kunhan hän on täysi-ikäinen.
Minä haluaisin puolestani tietää, miksi tämä asia teitä kiinnostaa niin kovasti? Ja miksi ette kysy, että miksi mieheni otti itseään vanhemman naisen?
Olen täysin sinut ikäeromme kanssa, toivoisin, että muutkin olisivat. Eipä muuta. Kiitos ja anteeksi avautumiseni.
Kommentit (2)
No joo, minustakin on outoa ylipäätään kommentoida tällaisia asioita. Mutta viimeksi eilen, kun lapseni kertoi vanhempiensa iät kaverin äidille, niin äiti rupesi heti selittämään, että hänen joku ystävänsäkin otti nuoremman miehen ja mitä kaikkia juttuja siitä seurasi. Minusta keskustelu oli kiusallinen. Ja tätä tapahtuu aika usein.
ap
Minusta kyllä tuo on pieni ikäero. Josko sinulle on osunut tuttavapiiriin vähän outoa väkeä...? Tai haluavat vaan loukata jostain muusta syystä.
Ymmärtäisin, jos mies olisi 23.