Mitä tehdä miehelle, jolla on peniskompleksi?
Kyseessä on aivan normaali mies, välineistössä ei ole mitään vikaa. Kokemusta on. :D
Jokin - tai joku - on kuitenkin loukannut ja pahasti, koska hänellä on äärimmäisen huono itsetunto tässä asiassa. Ei suostu yhteissaunohin, ei suostu menemään uimahalliin, ei suostu pitämään uimahousuja, hyvä että käy kanssani saunassa.
Olen pari kertaa joutunut hänen kanssaan tilanteeseen, jossa " vapautuneet" ystäväni antavat tulla kaikki " oikeat" mielipiteensä, ja on karmeaa katsoa miten se vaikuttaa mieheen.
Jotain pitäis tehdä.
Kommentit (10)
ja ennenkaikkea käytännössä kokeilleena voin vain sanoa että kaikkein parhaimmat orgasmini sain miehen kanssa, jolla oli pili kuin pikkupojalla, n 7 cm juhlakunnossa siis. Ensin nauratti, sitten hirvitti, tunsin itseni pedofiiliksi vaikka mies oli VANHEMPI kuin minä. Tuntui kuin en olisi voinut viedä asiaa eteeenpäin, niin paljon pikkupenis hirvitti!
Mutta ihme kyllä kun annoin himon viedä ja huomasin että mies oli pikkupilistään huolimatta itsetuntoinen eikä häpeillyt " SEN" kokoa vaan toimi niinkuin isommankin välineen omaavat toimivat, huomasin ettei se todellakaan ole KOOSTA kiinni. Isot vain satuttavat, pienet osaavat antaa nautinnon.
Ps, en ole mitenkään " pieni" vaan ihan normaalin kokoinen nainen, kaikin puolis :)
kommentoivat siis että mitä isompi sen parempi jne?
no. etene varovasti jankuta miehelle että koko on normaali ja jos alkaa häiritä elämää pahasti niin seksiterapeutille pyydä kirjottamaan vaikka anonyymisti netissä tai vastaanotolle.
näytä hänelle että hän on riittävä ja että nautit. ja yritä saada painostamatta mies kertomaan että miten häntä on loukattu...
Vierailija:
Kaikki nyt eivät pidä yhteissaunoista tai nudismista muutenkaan. Se on mielestäni ihan normaalia. Voi olla, että kasvatuskin vaikuttaa, jos esim. miehen vanhemmat ovat suhtautuneet alastomuuteen kovin pidättyväisesti.
Ei suostu yhteissaunohin, ei suostu menemään uimahalliin, ei suostu pitämään uimahousuja, hyvä että käy kanssani saunassa.
Olen pari kertaa joutunut hänen kanssaan tilanteeseen, jossa " vapautuneet" ystäväni antavat tulla kaikki " oikeat" mielipiteensä, ja on karmeaa katsoa miten se vaikuttaa mieheen.
Kai sinä nyt voit sanoa omat mielipiteesi ääneen tuollaisessa tilanteessa, tavallaan osoittaa puheillasikin, että olet miehen " puolella" ja että hän on riittävä sellaisena kuin on.
Yhdyn myös edellisen kirjoittajan mielipiteeseen. Nauti!
Ne ei kai millään voi uskoa sitä, että naiset näkevät miehissä yleensä muutakin kuin peniksen.
Mun mies jaksaa loputtomasti jankata sitä, kuinka pieni pippeli sillä on. Ja minä en jaksais aina kuunnella samaa virttä, joten sanonkin ihan suoraan, että pitäis suunsa kiinni. Kai se sitten yrittääkin.
Ikävintä minusta on se, että mies tahtomattaankin opettaa lapsilleen saman ajattelutavan, eli että pieni tarkoittaa puutteellista. Joten epätoivoisesti yritän kitkeä mieheltä näitä turhia puheita pois pian, ennen kuin pojat ovat niin vanhoja, että alkavat ymmärtää asioita.
Huoh.
On trendikkäämpää sanoa, että meillä on seksiä joka päivä kuin että olisi kerran viikossa. On trendikkäämpää sanoa, että miehellä on iso kuin että on pieni. On trendikkäämpää sanoa, että mies on peto sängyssä kuin että hän olisi aivan tavallinen.
Ja tietystikin tällaisella palstalla sanotaan herkemmin sitä, mikä on trendikästä.
Rakastin ehjäksi sellaisen miehen. Ikävä kyllä meidät erotti kuolema. Parempaa miestä en olisi voinut saada.
Ap. Sinä voit vain hyväksyä hänet komplekseineen kaikkineen.
Hän Ei ole ainoa juttunsa kanssa. Itse en myöskään pidä yhteissaunoista, tai uimahalleista. Jätän suosiolla ne asiat tekemättä mitkä eivät minua kiinnosta. Kai se jonkin sortin ujoutta on, mutta ei elämä siihen kaadu. Vaimoni on kuitenkin tyytyväinen, niin eiköhän se riitä :)
on niin häpeileväinen. ? Mitä jos vain kokeilisitte jotakin yksityisrantaa, tai sitten pistät sille sortsit jalkaan ja illalla kun kukaan muu ei ole siellä rannalla, niin menette uimaan. Jos se siitä sitten alkaisi pikkuhiljaa avautuun? Tosin en kannata mitään pöyhkeilyäkään siitä aiheesta. Mutta toisaalta useallle miehelle on tärkeetä se oma penis. Ja joillakin sen kautta tulee se itseluottamus. Joten kannattaa vain jatkaa rohkaisua , ja kehumista :)