Miksi ei katso päin
Kun istutaan yhden miehen kanssa kahvilla melkein tunnin niin koko aikana se vilkaisee silmiin tai kasvoihin vain ihan muutamia kertoja (ollaan työn kautta tekemisissä viikoittain ja tunnetaan jo melko hyvin, mies ei ole mitenkään hirveän ujon oloinen ja juttelee muuten ihan avoimesti). Onko tämä joku miesten juttu vai mikä? Tulee tunne että naamassa on jotain epämiellyttävää, itse kun tykkään katsoa juttukaveria päin kun puhutaan.
Kommentit (4)
Kun keskustelen jonkun kanssa, minua ainakin kammottaa, kun hän tuijottaa jatkuvasti silmä kovana naamaani. Kymmenen sekunnin katsekontakti alkaa tuntua flirttailulta tai haasteelta.
Olen itsekin enemmän introvertti kuin ekstrovertti mutta katson kyllä juttukaveria päin. En tuijota mutta aina välillä, useammin kuitenkin kuin kerran 15 minuutissa. -ap
[quote author="Vierailija" time="05.06.2014 klo 23:41"]
Kymmenen sekunnin katsekontakti alkaa tuntua flirttailulta tai haasteelta.
[/quote]
Miekkataisteluun vai?
Ylisosiaalinen ekstrovertti taas ylitulkitsee introverttia.