17-vuotias tyttäreni väittää olevansa rakastunut.
Sanoin, että ei ole. Ei 17-vuotias teini voi itse tietää tuollaista asiaa. Saatoin loukata tyttöä, mutta hänen pitää ymmärtää, että tuossa iässä ei rakastuta.
Kommentit (11)
Ja sen jälkeen minä tulisin vielä kuvoihin ja sanoisin ettei naisilla ole seksihaluja.
-Mies 29v-
Mitäh, ootko tosissas? :D itse ainakin olin 17-vuotiaana todella rakastunut, 18-vuotiaana menin naimisiin itseäni vuotta vanhemman miehen kanssa. Nyt olen 37v ja rakkautta kyllä riittää edelleen :)
[quote author="Vierailija" time="14.05.2014 klo 15:18"]Sanoin, että ei ole. Ei 17-vuotias teini voi itse tietää tuollaista asiaa. Saatoin loukata tyttöä, mutta hänen pitää ymmärtää, että tuossa iässä ei rakastuta.
[/quote]
Mä rakastuin 16 vuotiaana. Saman ukon kanssa nyt yli 20 v takana.
älkää ny ihan oikeesti vastailko ikikselle! se ei lopeta muuten ikinä!!
Ikiksen tytär ei rakastu 17-vuotiaana, muut kyllä.
Ja miksei 17-vuotias voisi olla rakastunut? Mitä luulet saavuttaneesi polkemalla tyttäresi tunteita tuolla tavalla? Älä vaan odota vastaisuudessa mitään suurempia tunteiden paljastuksia tytöltäsi, jos reaktiosi oli tuo. Itse menetit nyt enemmän kuin lisäsit hänen tietojaan rakkauden tosiasioista. Sääli.
Eli sinäkään et ollut rakastunut mieheesi, eikä miehesi sinuun. Tehän seukkasitte kun olitte 17v. Eka lapsi syntyi kun sinä olit 18v. Miksi siis haikailet sellaisen miehen perään jota et koskaan rakastanut? Koko teidän suhde oli vaan sinun kuvitelmaasi rakkaudesta. Nyt se mies viimein löysi sen todellisen rakkautensa, onhan hän jo sen ikäinen että tietää mitä rakkaus on.
Kyllä minä ainakin olin rakastunut jo 16 vuotiaana.
Meidän valmennus ryhmään tuli silloin ruotsalaisia ja yhteen noista pojista sitten rakastuin. Seurusteltiin pari vuotta, mutta elämän tilanteet ajo erilleen. En kuitenkaan voinut unohtaa ja kohtalon saattelemina tavattiin uudelleen kun olin 22. Nykyään 30, naimisissa, asutaan Ruotsissa ja eka lapsi tulossa. Ja olen aivan varma vielä tänäkin päivänä, että olin jo tuolloin 16 vuotiaana todella rakastunut. Olin tosin todella kypsä ikäisekseni, että riippuu varmasti ihmisestä ja tilanteesta jne. Mutta ei ole sinun asiasi kuitenkaan alkaa määräämään miksi tyttäresi tilannetta kutsuu, varsinkaan jos poika ei ole ns. vaarallinen tai muuta sellaista
Hei herätkää nyt vähän! Eikö teillä ole mitään provosuodinta? Jo pelkästä otsikosta näkee, että nyt pukkaa provoa ja kun viestin lukee, niin kukaan edes puolivaloilla liikkuva ihminen, ei voi tuota naurettavaa trollia ottaa edes puolitosissaan.
Minä rakastuin 15 vuotiaana. Ja rakastamme toisiamme edelleen, 5 vuotta vasta takana mutta silti. Ensi syksynä häät.
Mitä haittaa, vaikka olisikin? Oletpa ilkeä äiti, en voisi ikinä sanoa tyttärelleni tuolla tavalla.