vauva huutaa
naapurissa jatkuvalla syötöllä. Pakko kai tehdä lastensuojeluilmoitus.
Kommentit (5)
Et voi tietää onko vauvalla edes mitään hätää, vai onko kokemusta koliikista?
Vauvan ainoa syy itkeä onkin nimenomaan paskat vanhemmat.
Itse yhtenä yönä kannoin hartiat kipeinä, hytkyttelin hauikset kihelmöiden ja silmät ristissä mahaansa itkevää vauvaani ja sen sijaan, että olisin ollut paskamutsi niin yritin kaikkeni helpottaakseni vauvan oloa.
Naapuri kolkutteli seiniin vihaista, kumeaa koputusta mutta se olikin hänen ainoa osanottonsa tilanteeseen - ei auttanut. Sääli hänelle. Ls-ilmoa odotellessa!!
No, vauvat huutaa. Kannattaa ottaa ilo irti ennen kuin naapurin muksu on teini-iässä. Jos nyt koliikkiaan itkevän vauvan huuto ärsyttää niin odota vaan kun se Nico-Petteri huudattaa yötä päivää Iron Maidenia ja ajelee ympäri taloa mankilla huuto-oksentaen ja parhaassa tapauksessa kutsuu kaverinsakin mukaan bileisiin. Terveisin av-mamma Lohjalta.
[quote author="Vierailija" time="12.05.2014 klo 22:00"]naapurissa jatkuvalla syötöllä. Pakko kai tehdä lastensuojeluilmoitus.
[/quote]
Tee. Et voi tosiaan tietää onko jokin huonosti. Sossut selvittää, toivottavasti!!
No jaa ja joo. .... laita lappu jossa kysyt tai kysy päin naamaa että mikä mahdollisesti on vikana