Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Parisuhde tökkii

Vierailija
29.07.2006 |

Tai no, ajatus siitä..



Oon eronnut pari vuotta sitten, ja mitä enemmän aikaa kuluu kun olen yksin, sen vastenmielisemmältä ajatus toisesta ihmisestä elämässäni tuntuu. Myönnän että mulla on rima korkeella, ja tuo rima vaan ylenee päivä päivältä. Tuntuu ettei ole olemassakaan sellaista miestä, jonka tahtoisin. -Ja millaisen miehen sitten tahdon? Sellaisen, joka ei lyö, ei petä, ei valehtele, osallistuu kodin arkeen tasapuolisesti, rakastaa lapsia ja minua ja osoittaa sen. Ja mitä enemmän kuuntelen ihmisiä, parisuhteessa olevia, sen varmemmaksi tulen siitä ettei sellaista miestä edes ole.



Onko tää ihan tavallista eron jälkeen? Että ei edes halua tutustua keheenkään ihmiseeen, mieheen. Kun tuntuu että turhaa se ois kuitenkin, kun loppujen lopuksi mies paljastuu kuitenkin machosiaksi..



Onko mulla kohtalotovereita? Tai edes kotipyskologeja jotka vois jotenkin selittää tämän mun kasvavan vastenmielisyyden parisuhdetta ja mihiä kohtaan?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ahdistaa enkä halua itselleni sellaista.



Olen tullut siihen tulokseen ettei niissä miehissä mitään vikaa ole, minä vain en ole parisuhdeihminen.

Vierailija
2/3 |
29.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajatus seurustelusta tuntui ahdistavalta ja vastenmieliseltä. Olin pari vuotta yksin, kunnes tutustuin nykyiseen mieheeni. Mutta silloin olin jo valmis uuteen suhteeseen. Tämä nykyiseni on ollut hyvä mies ja olemme jo naimisissakin. Kannattaa vain " pitää rima korkealla" ja tietää mitä haluaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisi olla kaikinpuolin kunnollinen ihminen ja sitten vielä aika hyvännäköinenkin.



En oikein innostu mistään tavallista oudomman näköisistä ihmisistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi viisi