Voi minä niin toivon että vaihdevuodet ovat alkaneet!
Olen odotellut niitä jo jonkin aikaa. Kierto on jo vähän epäsäännöllistynyt ja on välillä kuuma ja välillä kylmä. Jes!
Kommentit (5)
[quote author="Vierailija" time="24.04.2014 klo 15:48"]
Ihan samaa olen täällä odotellut! Tosin toi ekan vastaajan pointti oli kyllä aika paha, eli rupsahdus tullee sitten ikävänä sivuseurauksena. Voi ei.
[/quote]
Ei se mitenkään väistämätöntä ole. Pitää vaan huolta itsestään.
Rupsahduksen ymmärrän ja hyväksyn, mutta tää tukanlähtö on suorastaan pers***tä! Priorinit on syöty ja kookosöljyt pläästitty sun muuta, sekä ruokavalio on kohillaan, mutta kalju vaan kumottaa päälaella. Itkettää!
Täällä yksi joka iloitsee siitä että 5v kestäneet vv on jo ohi:) Helpolla pääsin, pelkillä hikoiluilla kun menkat jäi kerrasta poikki. Mieliala on paljon parempi, olen jaksavampi ja entistäkin innokkaampi petipuuhissa kun ei tarvitse miettiä kuukautisia ja ehkäisyä:)
Rupsahdus tulee iän myötä, ei vv. Itseasiassa olen nyt paremmassa kunnossa kuin 5v sitten, muutama hassu ryppy silmäkulmissa ei haittaa. Kehtaa vielä olla biksuissa rannalla:D
Mä en toivoisi että tulevat vielä, tai pitkään aikaan... Olisihan se toki kiva päästä kuukautisista ja ehkäisyntarpeesta eroon, mutta toisaalta aika moni nainen rupsahtaa sekä kropaltaan että naamaltaan nopeasti vaihdevuosien jälkeen, ja sitä en oikein haluaisi.
Ihan samaa olen täällä odotellut! Tosin toi ekan vastaajan pointti oli kyllä aika paha, eli rupsahdus tullee sitten ikävänä sivuseurauksena. Voi ei.