Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihastuminen ja seurustelu

Vierailija
15.04.2014 |

Olen ollut aikuisikäni enimmäkseen sinkkuna ja etsinyt molemminpuolista ihastumista, jotta voisin seurustella. Mutta kerta toisensa jälkeen vain toinen on ihastunut ja toinen vain kiinnostunut.

Ihastuneen olo on epävarvempi ja hän haluaa nopeammin sitoutua ja esim. sopia seurustelusta. Ihastunut on myös motivoituneempi pitämään säännöllisesti yhteyttä.

Ehkä pitäisi lopettaa molemminpuolisen ihastumisen etsiminen ja sen sijaan tapailla itseeni ihastuneita miehiä ja aloittaa seurustelu sen kanssa, joka on miellyttävin vaihtoehto ja sopii kanssani parhaiten yhteen?

Vai?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä pläni

Vierailija
2/2 |
15.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niinhän se menee. Sullahan on kuitenkin hyvin asiat, jos on kerta valinnanvaraa eli useampi mies on ollut ihastunut. Monien pitää ottaa se ensimmäinen täysjärkinen kiinnostunut, tai muuten jää yksin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi viisi