Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mulla on kohtuu täysjärkiset appivanhemmat, mutta

Vierailija
14.04.2014 |

osaa nekin joskus yllättää. Mies ei tänään vastannut puhelimeensa. No, illalla appi soitti mulle ja ihmetteli että miksei poikansa vastaa. Miehen puhelin oli jäänyt vahingossa äänettömälle, töissä ei olis edes voinut vastata. Appi sitten soitti miehelle (joka siis laittoi äänet päälle) ja alko vaatia selitystä miksei tämä vastaa. Kuulosti jo oikeesti aika naurettavalta, kun aikuisen ihmisen olis pitänyt selittää miksei vastaa heti puhelimeen kun isä soittaa. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, isä oli huolissaan. Hui, onpa kamalaa. Mitä tahansa voi sattua kenelle tahansa. Teillä sentään on niitä, jotka välittävät teistä.

Vierailija
2/2 |
14.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se mulle soittaessaan ollut huolissaan vaan äkäinen kun hänelle ei vastata. Ja tosiaan tinkas ja tinkas syytä miksei poikansa vastannut. Ihan kuin joltain pikkulapselta, joka on tilivelvollinen vanhemmilleen kaikista tekemisistään. Miehen piti sille oikein ärähtää ennenkuin tajus lopettaa. Ja syynä asia jolla ei ole mitään kiirettä. ap

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kolme