Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten jaksaakesälomaan asti?

Vierailija
06.04.2014 |

Teen töitä ma-pe. Ensi viikolla töitä ma-ti ja lomaa ke-pe. Tämän jälkeen jäljellä 7 lomapäivää. Kesäloma alkaa 11.8 (3 viikkoa). Nuo jäljellä olevat lomapäivät voin mahdollisesti pitää yksittäisinä päivinä kesän mittaan. Ei ole siis varmuutta voinko pitää, riippuu työtilanteesta.

Miten helvetissä jaksan elokuulle asti? Töitä riittää ja tulee riittämään myös uusia työtehtäviä (perehdytys nyt kesken).

Ahdistaa jo valmiiksi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota ommoo lommoo

Vierailija
2/4 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mua ainakin lohduttaa ajatella tätä työrupeamaa pätkissä. Just laskin, että juhannukseen on 11 viikkoa, joista viisi on erinäisten pyhien takia rikkonaisia. Jos siis olet sellaisessa työssä, että pääsiäiset yms. on vapaana. Nythän tää helpottaa, pahin osa tätä vuotta on jo lusittu, siis monta pitkä kuukautta ilman lomia. Ja nyt vaan vapaapäivää vapaapäivän perään!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palkatonta ei tule saamaan. Saikkuakaan ei ole oikeen varaa pitää. Ap

Vierailija
4/4 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="06.04.2014 klo 19:37"]No mua ainakin lohduttaa ajatella tätä työrupeamaa pätkissä. Just laskin, että juhannukseen on 11 viikkoa, joista viisi on erinäisten pyhien takia rikkonaisia. Jos siis olet sellaisessa työssä, että pääsiäiset yms. on vapaana. Nythän tää helpottaa, pahin osa tätä vuotta on jo lusittu, siis monta pitkä kuukautta ilman lomia. Ja nyt vaan vapaapäivää vapaapäivän perään!

[/quote]

Joo, muutama hassu päivä ns ylimääräistä vapaata. Esim. toukokuun kaksi vapaata ovat torstai-päiviä. Ei niistä ole mitään hyötyä kun perjantaina pitää mennä töihin.

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi neljä