Yleensä olen ollut samaa mieltä kuin tuomarit siinä muotiohjelmassa
joka tuli eilen.
Mutta eilen olin ihan eri mieltä kun tekivät lastenvaatteita. Sellainen tavallinen mekko ja ruma paita voittivat.
Tai sitten lapsille ei vain pysty tehdä mitään kekseliästä ja kaunista, koska taaperoikäiset eivät ole kauniita.
Kommentit (4)
Christopher on paras ja tytön tyyli oli söötti, äippä halusi väkisellä valkoisen jakun ja mekon
http://img.photobucket.com/albums/v513/pikachu_kiser/Christopherepisode11.png
Myynnissä oli tämän värisenä:
http://img2.timeinc.net/people/i/2012/cbb/blog/121008/girl-outfit-240.jpg
Kyllä tämä kolmiosainen voittaja-asu on kekseliäämpi:
http://img2.timeinc.net/people/i/2012/cbb/blog/121008/boy-outfit-240.jpg
Kuin perus/tavis haalari:
http://www.afterelton.com/sites/www.afterelton.com/files/2012/09/pr10-ep11-rr-Fabio-f.jpg
(ps. tuo heidin hirviökangas on aivan karmean rumaa)
Kuka tippui?
Ylivoimaisesti tylsin jakso ja karmeat vaatteet lapsille. Heidin vaatesarja on varmaan kammottava.
Muutenkin tää kausi on ollut jotenkin tylsä. Ainostaan Elenan ja sen toisen itäeurooppalaisen miehen välille on saatu vähän skismaa.
Minusta se mekko oli tyttöjen vaatteista paras, vaikkakaan ei kovin erikoinen. Poikien vaatteista taas se "merimies"haalari oli paljon parempi kuin voittaja, vaikka itse en olisi laittanut eteen tarranauhaa vaan nepparit.
Mutta tuossahan ei ratkaise pelkkä tuomarien mielipide, vaan he keskustelevat voittajasta ja putoajasta aina ohjaajan/käsikirjoittajan/tuottajan kanssa.