Näyttelijä Minna Maasola jo kuukauden koomassa
Tietääkö joku enemmän tuosta onnettomuudesta? Seiskan sivuilla ei pystynyt juuri muuta lukemaan ilman tunnuksia.
Kommentit (104)
[quote author="Vierailija" time="03.01.2014 klo 10:41"]
[quote author="Vierailija" time="02.01.2014 klo 17:53"]
Hoitsut eivät saa kertoa mitään potilaista, ei edes nettipalstoilla anonyyminä. Törkeää.
Julkisuudessa taas tuollaisesta asiasta voidaan kertoa vasta, kun omaiset antavat luvan.
[/quote]
Eihän tuo hoitsu potilaasta mitään kertonutkaan. Nyt vasta, kun asia julkisuudessa, kertoi tienneensä asiasta jo aiemmin.
Vai tuliko teille kaikille peukuttajille yllätyksenä, että kuukauden koomassa ollutta potilasta on ehtineet hoitajat hoitaa? Kuukauden aikana ehtii olla tekemisissä aika monen hoitajan, lääkärin ja muunkin ihmisen kanssa. Hyvin on vaitiolovelvollisuus mielestäni toiminut.
[/quote]
Onneksi on. Toivottavasti se raukka joka on katsonut asiakseen sitten informoida seiskaa ymmärtää edes hävetä. Kuinka sairas pitää olla ihmisen pää että tällaisen tilanteen edessä soittaa seiskaan. (Vai mistä seiska muuten uutisensa kuulee?) Kertoo kuinka sairasta aikaa eletään; suuret perheiden surutkin repostellaan heti jos vaan mitään syytä siihen löytyy.
Vaikka potilaan tilasta kerrottaisiin julkisuudessa, hoitaja ei saa kertoa edes tienneensä asiasta. Vaitiolovelvollisuus on myös nettipalstoilla.
Mitä tulee julkisuuteen, niin lehdet eivät saa kertoa tällaisista tapauksista ilman omaisten lupaa. Asiasta on voitu tietää jo viikkoja sitten, mutta julkaisemiseen on tarvittu omaisten suostumus. Laki on tässä suhteessa ankara.
Aika huonosti tunnet, jos et etunimeä edes muista oikein. Eli kiinnostaako tämän henkilön kohtalo vai ihan vaan kolarilla mässäily?
Ap: näyttelijän nimi on Miina Maasola!
Kaunis nainen mutta niin kauhean huono näyttelijä... toipumisia kuitenkin
Jos ap kirjoittikin naisen nimen väärin, niin ei nuo seiskan toimittajat ole yhtään parempia. Mikä ajankohta on marras-joulukuun lopulla?
Aika jännä, että on näin kauan pysynyt pois julkisuudesta tuo tieto.
Voimia ja paranemisia perheelle!
Tukka auki ja Rakkauden rasvaprosentti taitaa olla hänen näyttelijän töitään
Yleisellä tasolla puhuen, mistä nämä pitkät koomat johtuu? Voiko joku valaista? Koneet pitävät hapetusta yllä? Uutisissa on Ariel Sharonin kahdeksan vuoden kooma sairaskohtauksen jälkeen.
Onko totta? En ole aikaisemmin kuullutkaan... :(
Surullista,mutta toivotaan, että hän toipuu!
Onpa kurjaa! Minkä ikäiset lapset lienee?
Olisivatko lapset jotain 3-5-vuotiaita, todella ikävää.
[quote author="Vierailija" time="02.01.2014 klo 16:14"]
Yleisellä tasolla puhuen, mistä nämä pitkät koomat johtuu? Voiko joku valaista? Koneet pitävät hapetusta yllä? Uutisissa on Ariel Sharonin kahdeksan vuoden kooma sairaskohtauksen jälkeen.
[/quote]
Sharon on käsittääkseni vegetatiivisessa tilassa ollut toisesta aivohalvauksestaan (vai oliko -verenvuoto, en muista) lähtien ja häntä pidetään nyt väkisin "elossa". Ei hänellä ole kai koskaan ollut mitään todellisia mahdollisuuksia tuosta enää elämään selvitä.
Ei täällä ole kukaan hoitsu mitään kertonutkaan. Itse kirjoitin, että olen tiennyt jo monta viikkoa, mutta tunnen perheen muuta kautta. En ole hoitsu.