Japanilainen kulttuuri on in.Pidätkö siitä?
Kommentit (12)
Pidän japanilaisista naisista ja siitä, miten ne vikisevät naitaessa.
Kulttuuria sekin on.
Olen sen verran nuori etten tiedä.
Mä tykkään sellaisesta mangasta, jossa on kuvattu realistisesti japanilaista elämää. Joten kyllä kai mä sitten tykkään.
Olen myös kiinnostunut japanilaisten monipuolisesta mytologiasta.
Ja pidän Haruki Murakamin kirjoista.
Rakastan Japania ja japanilaista kulttuuria. Pidän siisteydestä ja kohteliaisuudesta ja pidättyvästä käytöksestä. Voisin asua loppuikäni Japanissa.
Japanilainen kulttuuri on aika laaja käsite. Pidän perinteisestä kulttuurista teeseremonioineen ja Japanin historia on kiehtovaa.
Kyllä mä pidän. Mun vanhin tyttö on perehdyttänyt mut japanilaiseen kulttuuriin ja japanin kieleen ja häneltä kuulen aina kaikkea kivaa. Minusta japanilaisten pidättyväisyys on ihan parasta. Ja se, ettei ne kestä alkoholia. Ja kieli on hauska. En nyt syvällisesti ala analysoida.
Pidän sitä kulttuuria ahdistavana. Hallitus pimittää tietoa kansalaisilta, ovat tyhmiä kuin saappaatkun eivät tajua esim. Liikakalastuksen haittoja. Myös naisten esineellistäminen on rumaa. Maana on upea, maantieteellisesti. Ja ruoka on hyvää. Kädentaidot ihailtavia.
Junior Idolsit on parasta Japanista.
En. Kaikki tehdään ristuksen monimutkaisesti ja vaikeasti. Joku teen keittäminenkin vaatii monen vuoden koulutuksen.