Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asuntolainasta

Vierailija
12.07.2006 |

Uskaltaisiko (tai oikeastaan pankki on jo myöntänyt lisälainan) ottaa lisää lainaa nyt on lainaa 128000e jolla olemme rakentaneet 1 1/2 kerroksisen talon asuinneliöitä 166. Nyt tarvitsisi lisää lainaa autotallia, pihaa ja autoa varten 37000e eli kokonaislainamäärä olisi 165000e. Mietityttää vaan tuleeko meille liian tiukkaa, kun nettotulomme on 2200e (eli toinen työtön toinen töissä tällä hetkellä) ja lyhennys olisi 1000e, mitä mieltä olette? Ollaan ihan koti ihmisiä ei matkustella eikä käydä ravintoloissa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ettekö voi venyttää laina-aikaa ja näin pienentää kuukausierää? Ja vakuutukset pitää olla kunnossa!

Vierailija
2/3 |
12.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta jos pystytte olemaan pihejä muuten, niin ehkä silloin. Meiltä ei onnistuisi! Vaikka emme matkustele emmekä käy ravintoloissa. Tykkään kuitenkin laitella kaikkea pientä kotona jne., käyn kampaajalla säännöllisesti, ostan vaatteita sekä itselle, että lapsille, puhelinlaskut yms. Mutta siis, jos olette pihejä, niin sitten ehkä onnistuu. Tai voisiko laina-aikaa vielä jatkaa??



Meillä tulot käteen n. 4000 euroa (kaksi lasta hoidossa) ja tuntuu, että lyhennysmaksimi on tuo 1000 euroa, jotta jää edes jotain pahan päivän varalle. Hoitomaksut ja työmatkakulut on aika isot jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarviiko auto (vaihtaa?) juuri nyt?

Onko autotalli pakko rakentaa?

Voisiko pihasta tehdä yksinkertaisemman eli halvemman?



nimim. nykymeininkiä vihaava

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän yksi