Teiniäidiksi tuleva tyttönen poltti tänään Malmilla tupakkaa heti äitiysneuvolan jälkeen!
Oli todella törkeän näköistä, kun raskaana oleva nainen polttaa napapaidassa tupakkaa. Ja tatuoinnitkin näkyi! Todennäköinen tuleva yhteiskunnan turvaverkon asiakas. Onneki olkoon vaan siihenkin perheeseen (?)
Kommentit (5)
Näitä aloituksia on vaan vähän turhan usein, joten kukaan ei jaksa enää kiinnostua.
En sitten millään pysty ymmärtämään tupakoivia odottajia. Sehän on sama kuin painaisi vastasyntyneen kasvoille tyynyn pariksi minuutiksi ja sitten taas toistaisi tunnin parin päästä.
Olen itsekin pystynyt lopettamaan tupakoinnin raskauduttuani joten en voi ymmärtää sitten millään.
Eipä se tyhmyys kyllä ikää katso. Tuttavapiirissäkin on muutama jotka tuprutellu raskaana ja sit ihmetellään kun lapsilla on astmaa yms.
Tää nainen on siis viimesillään raskaana. Tiedän että ovat jo valmiiksi soskun asiakkaita, kun olen kuullut kun puhuu asioistaan puhelimessa, kovalla äänellä ja vain pensasaita erottaa meidän pihat toisistaan.
tatuointi, napapita ja raskausajan tupakanpoltto jotenkin toisiinsa?