Miten mä pääsisin eroon tunteesta, että ihmiset katsoo mua koska olen tehnyt jotain typerää,
Kommentit (6)
Haluaisin myös tietää miten siitä pääsee eroon...
mene paikkoihin esim. suuremmat juhlat, koska jos joku kattoo niin tulen vaivautuneeksi, olen ylipainoinen ja huono itsetuntoinen
Viimeks tänään kaupungilla koko ajan tuntui, et kaikki vahtas mua. Kotona piti tutkia naama ja vaatteet, et oliks niis jotain likaa tai muuta vastaavaa, mut kaikki oli OK.
Tunne siitä, että mua syrjitään enkä kuulu ollenkaan porukoihin, on tehnyt musta ihan sekopään.
Olen alkanut oikeasti ajatella, että olen huono ja ällöttävä ihminen, koska he eivät aina edes vaivaudu puhumaan mulle.
No joo, onhan mulla aina ollut vähän huono itsetunto, mutta tällainen kohtelu on vielä huonontanut sitä.
Kun olin nuori, vanhempani aina sanoivat että kun mentiin esim. kahvilaan, kaikki asiakkaat heti huomasivat minut ja alkoivat katsomaan. Tai liikuttiin nyt missä tahansa. Ja se ei voinut johtua siitä että olisin ollut erityisen kaunis tai jotain, koska en ole. 170 cm pituinen tavallienen ja tavallisennäköinen tyttö.
missä on paljon tuntemattomia ihmisiä ja jotka katsoo mua. Mä heti aina aattelen, että mussa on jotain vikaa. Muita? ap