Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

miksi opeja/hoitajia pitää lahjoa?

Vierailija
16.05.2006 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ps. punaviini on suosikkilahjani

t.ope

Vierailija
2/2 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sairaalan hoitsut lasten teho-osastolla sen sijaan tekevät uskomattoman raskasta työtä (raskaat työvuorot, henkisesti ja fyysisesti raskas työ) ja silti jaksoivat aina olla pirteitä ja empaattisia kun lapsemme oli teholla hoidossa. Jaksoivat lohduttaa, kysyä meiltä vanhemmilta että miten me voimme sen lisäksi että pitivät hyvää huolta pienokaisestamme.



Minusta he ylittivät itsensä joka päivä, ylittivät työnsä vaatimukset usean kerran päivässä. Heillä pitäisi olla se huippuliksa eikä niillä Audeilla ajelevilla ylilääkäreillä!!!!



Kun lapsemme terveenä ja hyvinvoivana lähti sairaalasta veimme viereisestä leipomosta pari täytekakkua hoitajien kahvipöytään ja näyttivät olevan oikeasti iloisia ja tyytyväisiä pienestä huomionosoituksesta heille. Siksi " lahjoin" heitä että mielestäni osittain heidän ansiostaan meidän perheessämme nyt on terve lapsi hankalasta alusta huolimatta. Toki olen myös suullisesti heitä kiittänyt useasti, sairaalastalähdön jälkeenkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla