Toimiiko muilla SONERAN nettiliittymä moitteetta?
Kommentit (9)
Sen sijaan kännykän kanssa ollut viimeisen viikon aikana ongelmia. Kenttää ei tahdo löytyä välillä millään. Tämä ongelma siis vasta tullut nyt. Eikä olla puhelimia vaihdettu tai mitään muuta sellaista.
Jos vaikka sattuis olemaan paikalla muitakin liittymän kanssa tappelevia. :)
Viimeksi pari päivää sitten jolloin parin tunnin aikana oli ongelmia.
Ilmoitus että ei saa yhteyttä johonki... en muista sanatarkkaan miten se meni. Mutta ei löydä mitään sivuja, tulee virheilmoituksia. Joka toinen päivä toimii, ja sitte taas ei.
Tää on niiiiiiiiiiiiin raivostuttavaa!!!!!!!!!!
Huomenna soitan soneralle, eihän tätä kukaan kestä. Täys hinta ku maksetaan nii pitäis saada koko rahalla vastiketta! >:-(
-ap-
Mulla on välillä monta päivää niin että ilmoittaa " vajaa tai puuttuva liitettävyys, ota yhteyttä palveluntarjojajaan" ja kun soitan Soneralle, ne väittävät, että vika on modeemissa tai koneessa, että heiltä päin linja näyttää olevan kunnossa. Olen sinne nyt kk:n aikana soittanut n. 7 kertaa ja aina väittävät olevan kunnossa. Viimeksi teki stopin su-illalla ja eilen aamulla soitin sinne ja kirosin oikein kunnolla. Kas kummaa, iltapäivällä sitten netti taas toimikin.
Olen kyllä ajatellu vaihtaa liittymää, kun tuo noin takkuaa, kun vaan tietäisi, mihin vaihtaa???
Avasin Soneran nettiliittymän ja siihen annettiin päivä jolloin se aukeaa. Käskettiin irtisanoa vanha liittymä siihen mennessä. No tein työtä käskettyä. Eipä vaan auennut Soneran liittymä ja DNA:n sulkeutui sovittuna päivänä. Lopulta olin yli kaksi kuukautta ilman nettiä kun Soneraa ei vaan vaivauduttu avaamaan ja vihdoin irtisanoin koko paskan ilman että liittymä aukeni. Soitin asiakaspalveluun noin sata kertaa. Jonotin joka kerta noin puoli tuntia vain kuullakseni, että voi voi kun en tiedä miksei se ole jo auki. PRKL
Ja just noi ilmotukset tulee meillekin!
Vierailija:
Mulla on välillä monta päivää niin että ilmoittaa " vajaa tai puuttuva liitettävyys, ota yhteyttä palveluntarjojajaan"
Huomenna heti pitää soittaa soneralle ja sanoo painava sana. Tää on niin hanurista tää homma!
Meille ei tänne saa Elisan liittymä, niin että en tiiä mihin tän paskan vaihtais. :(
Nytkin tässä vajaassa tunnissa oon rämpänny tätä modeemia että se toimis ees vähä.
Hyvä kuulla että muillakin on näitä ongelmia nii voi sanoo sitte soneralle ku soitan!
-ap-
Ei auttanu ku ostaa uus modeemi. Perhana.
Mutta nyt netti toimii täysillä, ei enää takkuile.
Ilmeisesti vika oli siinä modeemissa joka viime kesänä saatiin kun avattiin soneran liittymä. Se modeemi oli ihan kökkö, näin ne sanoivat siellä kaupassakin josta toi liittymä (ja nyt uus modeemi) ostettiin.
Nyt ku järjellä ajattelee niin tottakai sonera antaa kaikkein paskimmat modeemit ilmaiseksi. :-/
Että KAIKILLE TIEDOKS, joilla " liittymä" takkuaa, ostakaa uusi modeemi.
terv. tuhannen äkäinen AP.
Kiitos vastanneille! :)