Mitä teet säästyneillä verovaroillasi kun Sipilä ja Soini laittavat työttömät lopullisesti kyykkyyn?
Mitä teet säästyneillä verovaroillasi kun Sipilä ja Soini laittavat työttömät lopullisesti kyykkyyn?
klo 20:14 | 3.5.2017
Thaimaseen ekstraviikko ja sitten ostan kotiin jotain orjatyövoimalla tehtyä romua.
Tuo tulee kaatumaan. Liitot kaatavat sen syksyllä. Minä nostan kunta-alan eläkettä, virkaeläkettä. Ap, mahtaa sinulla on surkea itsetunto, kun pitää hyökätä työttömiä vastaan. Itselläni on pitkä palvelus ja hyvä eläke, mutta en tunne tarvetta hyökätä kuin provoja vastaan. Voin vaikka syljeksiä kattoon, eläke läsähtää tilille.
Hankin kotiini uuden hälytysjärjestelmän ja palkkaan vartiointiliikkeen valvomaan silloin, kun olen itse poissa. Veikkaan, että tuohon ne säästyneet rahat menevät, jos edes riittävät. Oman käden oikeuden käyttäminenhän lisääntyy samassa suhteessa kun ihmisten asemaa kurjistetaan.
Ei mitään veroja kuitenkaan pienennetä, vaan kaikki säästöt hulahtavat jonnekin aivan muualle....
Palkkaisin työttömän siivoamaan ja remppaamaan etc... Voisi saada palkattuakin, kun ei olisi kannattavampaa maata himassa. Kyykky on ihan hyvä, ei liian mukava asento.
Voin tehdä kyseisiä hommia 50€ tunti sis. alv + matkakulut.
Maksan täydet maksut kaikesta edelleen, ei jää säästöjä.
t. keskituloinen
Käyn nostamassa säästyneet veroni Valtiokonttorista ja ostan Porschen ja toyboyn.
Yhteiskuntarauha alkaa pikkuhiljaa järkkymään, koska yhä useammasta veronmaksajasta tätä menoa tulee tulee työtön.
Toki, ymmärrän, jos olet yrittäjä. Tarkoitin, että palkkaisin itselleni verokirjalla toistaiseksi voimassa olevalla työsopimuksella yhden työttömän "rengiksi tai piiaksi". Tuntipalkka 15 e, työaika 6h/päivä, normaalit velvoitteet ja lomat titenkin hoidetaan. Kyllä sen kulun pois saaminen mun veroista tuon mahdollistaisi suunnilleen.