Luuletteko, että syy sille, ettei suomessa tehdä pornoa on, ettei suomimies mikään ihan kauhean kova panomies ole
Luuletteko, että syy sille, ettei suomessa tehdä pornoa on, ettei suomimies mikään ihan kauhean kova panomies ole
klo 14:03 | 29.4.2017
ja toisaalta, etteikö naisissa tuo pönäkäntanakka maatiaisrotu mikään ihan huiman seksikäs ole verrattaessa vaikka tsekkiläiseen tai venäläiseen kolleegaansa?
Minusta se on hyvä merkki.
Surullinen pornomaailma ei kerro ihmisten todellisista seksuaalisistakyvyistä mitään.
suomipornolle on kyllä markkinoita mutta ne on niin pienet että tekijät ei niillä rahoilla elä
t. p0rn0keisari
En luule yhtään mitään. Sen sijaan tiedän, että Suomessa tehdään pornoa ihan siinä missä muuallakin korkean sosiaaliturvan maissa.
Meillä siis ei pornoon ole sellaisia taloudellisia pakotteita, kuin heikomman sosiaaliturvan, joten siinä siis yksi painava syy sille, miksi meillä ei porno-ala ole aivan yhtä merkittävä, kuin saman kokoisissa heikomman sosiaaliturvan maissa. Syitä toki muitakin, mutta tuossa se kaikkein olennaisin. Sen sijaan otsikon ja aloituksen ripulitrollaus oli niin luokatonta, että niitä en vaivaudu edes kommentoimaan. Sosioekonomiset syyt siis pääosin määrittävät pornoalan suuruuden/pienuuden.
Olen muutaman suomalaisen pokeleffan nähnyt ja täytyy sanoa, ettei ne naiset niissä oo mitenkään hottia kamaa.
Tehdäänhän täällä. Oletko varmaan kuullut Lotharista?
Suomalaiset seksityöläiset on white trash osastoa. Muualla maailmassa on mahdollista että on kauniitakin ei-tatuoituja naisia pornossa. Vertaa vaikka MetArt ja joku porno-Lotharin tuotanto.
Kyllä Suomessa on tejty pornoa. Se oli vsin ihan tönkköä ja mallit kamalia, näitä YLEn toimittajia myöten, ettei ollut tarpeeksi kysyntää kulujen peittämiseksi. Kuka viitsii katsella rupsahtaneiden perusjyystöä? Sitä saa ilmaiseksi netistä amatööripalstoilta. Muuten, Suomipornoa löytyy netistäkin, siis niitä vanhoja VHS-videoita. Joten Punapää-Rakelia voi katsella vieläkin, jos kiinnostaa.
Ehkäpä on tuottajissa vikaa?
Radical Picturesin videot on ainaki täyttä sontaa, muuta tule ku myötähäpeä niistä.
Ei pornofilmeillä ole mitään tekemistä panemisen kanssa. Ne tehdään käsihommeleita varten, niin miehille kuin naisillekin.
Kerroppa einsteini sitten nimeltä näitä Suomalaisen pornon tekijöitä, laita vaikkapa linkkejä.
Voiko olla ettei kaikki halua olla pornotähtiä?