Lue keskustelun säännöt.
Miten paljon teillä on illalla raivattavaa kotona, esim leluja tms. muuta roinaa??
05.03.2006 |
Ja jaksatteko joka ilta raivata ne? Meillä 2 alle kouluikäistä jotka levittävät aikalailla leluja ympäriinsä ja mulla on joku ihmeen pakottava tarve ne aina raivata vaikka tiedän että seuraavana aamuna on sama meininki... ajattelen että olen yltiöpäisen tarkka niiden suhteen, koska monessakin tuttavaperheessä ei raivailla ollenkaan lasten tavaroita muuta kun siivouspäivinä... Miten teillä?
Kommentit (2)
Ehkä kolme kertaa viikossa siivoavat sitten " kunnolla" . Ikää 4- ja 6-vuotta. Joskus osallistun raivaukseen, mutta pääsääntöisesti siivoavat itse omat sotkunsa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ja niitä sitten piisaakin. Vaan eipä niitä haittaa, tosin kuin juuri äitiä. Pyritään, että edes hiukan kerättäis tavaroita pois lattioilta, kun leikit loppuvat, mutta eihän se aina toteudu. Ei sitä jaksa koko ajan olla toisten jälkiä siivoamassa, eikä siinä ole edes järkeä, että kerää sitä mukaan kun muut levittää.