Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Näkyykö lukujärjestys ennen koulun alkua!?
08.08.2016 |
Tietääkö kukaan pitäisikö Wilmassa näkyä lukujärjestys jo ennen koulun alkua? Aloitan ammattikoulussa keskiviikkona ja vielä ei näy lukujärjestys Wilmassa :/ Tiedän vaan mihin aikaan koulu alkaa
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ei välttämättä. Osalla jo näkyy, osalla ei. Etköhän sä sillä nyt pärjää kun tiedot minne menet ja mihin aikaan. Kyllä sä löydät oikeaan paikkaan kun opet/opot keräävät ryhmänsä kasaan. Siellä varmaan vielä säädetään ryhmiä ja luokkia, koska muuttuvuutta, perumisia jne. on varmasti vieläkin. Onnea ja jaksamista opiskeluusi!
Alue: Aihe vapaa
Soita koukun kansliaan, jos ei näy! Ei kai tällä ole tietoa random amisten lukujärjestyksistä. Peruskoulutkin hyvin vaihtelevasti laittaa näkyviin ja osa vasta, kun on jo ollut eka koulupäivä. Aloitusaika on toki tiedossa ekapäivälle.