Martina ja sen äijä
Siis kyllä tulee jotenkin myötähäpeä esim. Martinan snäpeistä, joissa näkyy myös Stefan. Paistaa kilometrin päähän että äijää kiinnosta mikään. Sit Martina nolona siinä pussailee ja keimalee sen vieressä. Kaikki facessa oleavt kuvatkin on sellasia, missä Martina yrittää näyttää että ovat onnellisia ja Stefan lähinnä siltä, että haluaa olla jossain aivan muualla. Sama jos lukee Stefanin facea, niin ei mainitse mitään siellä Martinasta. päinvastoin sen perusteella luulis että on sinkkumies. Tulee ikävä kyllä väkisin mieleen, että Martina on vaan rahojen takia miehen kanssa ja sen takia kestää mitä vaan. Antohan se sen pettämisenkin anteeksi aikoinaan. Voivoi.
Kommentit (48)
Viisi vuotta tätä on jauhettu. Viisi vuotta on yritety todistella, etteivät muka ole pari ja blaablaa. Kuka ihme näiden juttujen takana oikein on? Joku stalkkeriko? Tottakai ovat pariskunta!
Nopealla facen selailulla kyllä Stefu on siellä Maran maininnut ihan hiljattainkin.
Ja mitä toisten parisuhteen laatu sinulle kuuluu? Kuinka moni mies tykkää julkisista pusuttelu/lääppimiskuvusta? Itse en tunne yhtäkään.
Mulla on sama tunne, ja tuosta viimeisimmästä kuvasta juurikin samoin taas tuumin. Martinasta kyllä nykyään välittyy mukava kuva enkä halua häntä loukata.
Jollekin on näköjään kova paikka, että ovat yhdessä :)
Samanlainen kuin palstan mammatkin. Raha ja status ratkaisee.
Vierailija kirjoitti:
Miksi Stefan sitten on Martinan kanssa?
Tätä minäkin olisin kysynnyt mutta kerkesit ensin. Tämä kysymys tosin tuli varmaan ekana mieleen jokaiselle joka ton luki. Osaako ap vastata?
Mistäs sen tietää. Voihan olla Stefu pettää kokoajan vieläkin. Onhan niillä yksi yhteinen lapsi, niin ehkä se on sitten riittvä syy Stefulle.
Martinan blogi on nolo nykyään. Jotenkin hehkuttaa vaan kaikkea rahaa ja kallista..
Martina tykkää kaikista Stefanin päivitykisistä tai kuvista. Stefan ei ikinä Martinan.
Kyllä jaksaa mammat kadehtia näyttävää, menestyvää ja varakasta naista!
Hajotkaa läskeihinne!
Jos lasta ei olisi, lompakkoloinen olisi heitetty aikaa sitten pihalle.
Minkälainen nainen sietää jatkuvaa pettämistä ym. vain rahan takia?
Vierailija kirjoitti:
Kyllä jaksaa mammat kadehtia näyttävää, menestyvää ja varakasta naista!
Hajotkaa läskeihinne!
Mikään noista adjektiiveista ei sovi kuvaamaan Aitolehteä, ei vaikka kuinka yrittäisi.
Heillä on yhteinen lapsi ja Stefulla hemmetin vanhoillinen suku. Siinä motiivia, miksi herra on onnettomassa suhteessa.
En ymmärrä noita FB stalkkauksia. Monella on profiili itsestä, ei perheestä, työstä siipasta.. eikä siinä mun mielestä mitään outoa ole.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä jaksaa mammat kadehtia näyttävää, menestyvää ja varakasta naista!
Hajotkaa läskeihinne!
Näyttävä ehkä, menestyvä öööö millä saralla? ja varakas ei missään nimessä. Äiti maksoi juuri ulosottovelkoja häneltä pois. En tiedä siis kenestä puhut.
Jos vertaa Martinan ja Eskon parisuhdetta, niin siinä oli rakkautta ja tunteita runsaasti.
Martinan ja Stefun yhdessä oleminen on lähinnä vaivaannuttavaa kateltavaa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kyllä jaksaa mammat kadehtia näyttävää, menestyvää ja varakasta naista!
Hajotkaa läskeihinne!Näyttävä ehkä, menestyvä öööö millä saralla? ja varakas ei missään nimessä. Äiti maksoi juuri ulosottovelkoja häneltä pois. En tiedä siis kenestä puhut.
Justhan se vaihtoi bemarinsa huimasti kalliimpaan bemariin, elää muutenkin luksuselämää.
Vierailija kirjoitti:
Jos lasta ei olisi, lompakkoloinen olisi heitetty aikaa sitten pihalle.
Minkälainen nainen sietää jatkuvaa pettämistä ym. vain rahan takia?
Hillary Clinton?
Ja en ymmärrä eikä Martina itse näe miltä kuvat ja videot hänestä ja miehestään näyttää. On varmaan aika tarkka kuitenkin kuvistaan yms julkisuudestaan nykyään. Martina tekee niissä itsestään säälittävän pellen joka joutuu kerjäämään huomiota mieheltä jota ei vaan kiinnosta. Sinänsä harmi, koska Martinan nykyinen imago vahvana ja itsenäisenä naisena on pahasti ristiriidassa tämän asian kanssa.
Onko tämä sitä palstan paljon vinguttua naisvihaa?
Miksi Stefan sitten on Martinan kanssa?