Kertokaas nyt että kuinka hemmetin paljon sillä Temellä niitä naisia oikein on?
Tämän palstan(kin) perusteella saa kuvan että laukoo yhtä paljon muualla kuin maaliinkin, vähintään =O
Kommentit (13)
Niin tietyt urheilijat pettävät varmasti helpommin kuin joku tavallinen pulliainen.
Syy jos on joku huippu-urheilija niin alkaa vaan jostain syystä liikkua ihmisiä ympärillä, on houkutuksia enemmän kuin jollain matti meikäläisellä suomussalmella.
Onhan näistä esim. Kobe Bryant, David Beckham + ties kuinka monta muuta. Lisäksi moni ammattiurheilija alkaa urheilun myötä käydä huippuklubeilla, jonne ei tavalliset pulliaiset pääse. Siellä sitten liikkuu näitä nuoria neitosia, joten ei ihme, että välillä urheilijat heihin lankeavat. Noiden tyttöstä ainoa tavoite usein on saada vain julkisuutta. Mm. Mikael Forssellhan kuvattiin tällaisen tytön kanssa kerran. Tosin siitä nyt ei kauhean suurta kohua tullut.
Tuskin täällä kenellekkään on jäänyt kuka Teme on kyseessä varsinkaan viime päivien kirjoittelun jälkeen. Turhaa saivartelua sinulta!!
Vierailija:
Alkaa olla jo paha mieli Selänteiden puolesta.En usko, että nämä pettämis ym. jutut on totta, mutta vaikka olisikin niin kyllä nyt on menty jo pahasti tietyn rajan yli ja nämä teidän kirjoitukset lähentelee kunnianloukkausta!! Miettikää vähän!!
En usko noihin juttuihin pätkääkään, toivon kaikkea hyvää Selänteen perheelle!
Vierailija:
Tuskin täällä kenellekkään on jäänyt kuka Teme on kyseessä varsinkaan viime päivien kirjoittelun jälkeen. Turhaa saivartelua sinulta!!
jos selvästi kyseisestä nimityksestä käy ilmi ketä tarkoitetaan. JA näistä ketjuista ei kyllä voi erehtyä kuka Teme on kyseessä.
Ei savua ilman tulta,eikös sanonta niin kuulu...
keskittykää nyt jo niihin omiin suhteisiinne, ja antakaa olla. mitä se täällä kenellekkään kuuluu pettääkä teemu vai ei
Taisi paniikki iskeä tuosta kunnianloukkauksesta.
Teme tai kuka tahansa on todella tehnyt jotain mitä täällä kirjoitetaan eli siis juttu on totta vai onko siltikin kyse kunnianloukkauksesta? Entäpä jos kyseessä onkin yksityishenkilö tai siis ei julkkis kuten nämä paljon parjatut urheilijat. Tietääkö kukaan?
Kunnianloukkaus tulee, kun syytöntä syytetään. Jos tapahtuma on tosi, ei kenekään kunniaa ole loukattu.
Mielestäni näissä Teemu-ketjuissa on selkeästi menty kunnianloukkauksen puolelle.
Jos juttu olisi totta niin pitäisi se voida todistaa, muuten kyse on kunnianloukkauksesta.
Samoin jos kyseessä ns. tavallinen henkilö niin ei kenestäkään saa tunnistettavasti levitellä juoruja tai edes totta. Esim. näillä palstoillakaan ei saa ns. tavallisista ihmisistä puhua koko nimillä, ei edes, vaikka olisi jotain positiivista kerrottavaa.
Vierailija:
Teme tai kuka tahansa on todella tehnyt jotain mitä täällä kirjoitetaan eli siis juttu on totta vai onko siltikin kyse kunnianloukkauksesta? Entäpä jos kyseessä onkin yksityishenkilö tai siis ei julkkis kuten nämä paljon parjatut urheilijat. Tietääkö kukaan?
Alkaa olla jo paha mieli Selänteiden puolesta.
En usko, että nämä pettämis ym. jutut on totta, mutta vaikka olisikin niin kyllä nyt on menty jo pahasti tietyn rajan yli ja nämä teidän kirjoitukset lähentelee kunnianloukkausta!! Miettikää vähän!!