Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pehmoeläimille uusi koti?

Vierailija
26.02.2006 |

Tunnustan. Meidän poikien noin miljoona pehmoeläintä ovat vakavasti laiminlyötyinä tällä hetkellä (leikkimättöminä ja pölyttymässä yhdessä kasassa kaapin päällä). Olen omaehtoisesti ehdottamassa pikaista huostaanottoa niiden pelastukseksi jos vaan tietäisin minne ne roudata.. Ideoita? Mielellään kutakuinkin järkiperäisiä ehdotuksia, kiitos? :-)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pehmot lähimpään sairaalaan, lastenosastolle yms. Tai etsi lähimmän yhdistyksen, joka vie Venäjälle lastenkoteihin tavaraa yhteystiedot, ja kysy ottavatko kuljetukseen. Näin tulevat hyvään käyttöön! Lapsille voi sanoa että saivat hyvät kodit, ja itsellä hyvä mieli vaikka vähän vaivaa joutuukin näkemään.

Vierailija
2/3 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotain tämäntapaista olin ajatellutkin mutta en ollut varma ovatko avustusjärjestöt tai sairaalat jo pehmoja ennestäänkin pullollaan. Täytyypä ottaa yhteyttä koska hullulta tuntuu niitä suoraan roskikseenkaan heittää etenkin jos nallukoista voisi oikeasti olla jollekin muulle iloa edes vähän!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ottaa ilomielin vastaan kaikkia lahjoituksia ;) Kannattaa soitella tai laittaa sähköpostia!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kuusi