Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten noi kiekkoilijat jaksaa?? Kelatkaa...

Vierailija
26.02.2006 |

Saku Koivulla on ensimmäinen peli keskiviikkona vieraissa (en muista mihin päin maata matkustavat). Teemu Selänteellä torstaina kotipeli. Nyt ne lentää raskaan turnauksen (8 peliä 10pvä:ssä) päätteeksi Suomeen. Sitten enemmän tai vähemmän kiireellä takas rapakontaa. Aikaero kiinni ja pelaamaan näiden samojen hessujen kanssa,ketä vastaan on Olympialaissa tahkottu.



Nhl seurat edellyttää jokaiselta pelaajalta täyttä panosta heti tauon jälkeisessä pelissä. Mahtaa olla porukoilla polla sekasin!!!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

NHL:ssä on noin 80 ottelun runkosarja, joka pelataan puolessa vuodessa eli 26 viikossa eli yhdellä viikolla on noin 3 peliä, joista osa vieraspelejä, jotka voivat olla toisella puolella Yhdysvaltoja tai Kanadaa. Eli verrattavissa siihen, että Jokereiden peli vaikka Espanjassa.



Lisäksi siihen jokapäiväiset harjoitukset päälle + kotielämä. Ei sillä vaimollakaan nyt niin helppoa ole, kun mies jatkuvasti poissa ja kotijutut jää pakostikin vaimolle. Moni varmaan " turhautuu" kun elämä pyörii koko ajan kodin ja mahdollisten lasten ympärillä.



No sitten huhtikuussa on vielä pudotuspelit, jotka jos loppuun asti pääsee niin kestää kesäkuulle. MM-kisat on huhti-toukokuussa, jos ei pudotuspeleihin pääse. En yhtään ihmettele, että aina joka vuosi joku NHL-pelaaja kieltäytyy MM-kisoista.



Kesälomaa on sitten muutama kuukausi, mutta vain osa siitä on omaa lomaa ja osa taas on jo kesäharjoittelua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi neljä