saako pariskunta jolla on pieniä lapsia
saako pariskunta jolla on pieniä lapsia
klo 12:18 | 4.4.2016
harrastaa keskenään (vanhempien kesken) sadomasokistista seksiä? Puuttuuko neuvola mustelmiin, ottaako lasu lapset huostaan jos toisela osapuolella mustelmia?
Tää on ainakin neljäs aloitus, jonka olen nähnyt sun tekevän aiheesta.
Totta kai saa, kunhan siinä ei ole pienet lapset mukana.
Kyllä saavat. Sadomasokistisessa(kaan) seksissä ei ole tarkoitus ja tai päämää aiheuttaa toiselle mustelmia...
Mutta tehdäänkö äidin mustelmista ls-ilmoitus jos äiti ei suostu kertomaan mistä mustelmat ovat tulleet mutta kieltää pahoinpitelyn?
No kyllä niitä voi silti jäädä. Ja mustelmat voivat kuulua vanhempien seksuaalisiin tapoihin ja tulla kylkiäisenä, vaikkeivät päämääränä olisikaan. Esim monista sm-seksitavoista jää jälkiä.
No tekeekö neuvola lasun jos äiti ei kerro mustelmien syytä?
Mistä sen voi tietää? Varmasti, jos jotenkin salailet ja peittelet asiaa, mutta ainahan voi sanoa, että tulleet urheiluharrastuksessa tmv. Olisko tämä asia nyt loppuun käsitelty, vai vieläkö meinaat tehdä asiasta avauksia?
"No kyllä niitä voi silti jäädä. Ja mustelmat voivat kuulua vanhempien seksuaalisiin tapoihin ja tulla kylkiäisenä, vaikkeivät päämääränä olisikaan. Esim monista sm-seksitavoista jää jälkiä."
- Totta, totta. Voi jäädä, mutta aika monesta vaudikkaammasta urheilulajista, kuten vaikka jalkapallosta voi saada mustelmia. Yritykseni -ilmeisesti epäonnistunut- oli vain muistuttaa siitä, ettei Sm- seksin päämäärä otai tarkoitus ole satuttaa toista, tai alistaa toista mielivaltaisesti.
Kyse on eräänlaisesta aikuisten roolileikistä. Ei toisen pieksemisestä mustelmille, mikä tuntuu olevan heidän oletus, jotka tuomitsevat kaikenlaisen sm- seksin jonain irstaana, toista kohtaan tapahtuvana mäiskimisenä. Ja joille luultavasti ainoa tapa on harrastaa seksiä vain launantaisin saunan ja ilta uutisten jälkeen pimeässä makuuhuoneessa, josta tietysti välillä käydään kertomassa lapsille, että mitä vanhemmat puuhavat, ettei lapsille synny mielikuvaa, että aikuiset teksivät jotain kummallista ja väärää joka saattaisi traumatisoida heidät.
Väännettäköön vielä rautalangasta: Yritin kertoa, että minusta vanhemmilla tulee oikeus harrastaa keskenään asioita, jotka ovat vain heidän kahden keskisiä asioita, jotka eivät kuulu kenellekään muulle. Sm- seksin harrastaminen voi olla tällainen aikuisten välinen "juttu."
Eikö niitä mustelmia voi peittää neuvolaan mennessä vai kuuluuko sm-seksiin mustelmat naamassa?
Voithan keksiä varuilta jonkin harrastuksen josta ne voisi olla peräisin.
No etkö voi siellä neuvolassa julistaa ihan suoraan ennenkuin ehtivät kysyä: Nämä mustelmat on sitte tullu sm seksistä.
Miten ne neuvolassa näkee mustelmat? Vai onko ne kaikki naamassa? Vai ootteko hakanneet raskausmahaa?
Jos on raskauden jälkeen esim käsissä mustelmia. Itse en harrastaisi raskausaikana sm:ää.