Miksi nautitte peppuseksistä? Vai teettekö sitä vain miehen vuoksi...?
Itse en voi peppuseksiä harrastaa kun se sattuu niin paljon. Ja en kyllä muutenkaan voi ymmärtää vaikkei sattuisikaan - sehän tuntuu vaan siltä kuin hirveen iso pökäle siellä liikkuis edestakaisin ja tekee mieli ponnistaa kakka ulos?? Kertokaa nyt naiset (ja miksei miehetkin) että nautitteko muka siitä oikeasti ja miltä se teistä sitten tuntuu?
Kommentit (18)
Peppureiän ulkonäkö hävettää takaapäin pantaessa, joten parempi että sen peittää jollakin.
Niin no, minä harrastan sitä siksi että se tuntuu hyvältä. Ei sitä sen tarkemmin osaa selittää.
Miksi sä nautit panemisesta tai kun pilluas nuollaan?
Tuntuu hyvälle.
Ihmiset kun tykkää eri jutuista.
Tuntuu kivalta. Teen itseni mieliksi, sekä mieheni. En harrastaisi jos en pitäisi. En ymmärrä miksi minut usein ainakin palstan perusteella tuomitaan muiden naisten toimesta, koska pidän siitä.
N24
Nautin! Se lisää valtavasti painetta ja tykytystä klitorikessa eli jos samalla hyväilee sitä niin tulee kyllä melkein satavarmasti orkku jos vaan antaa mennä.
Kannattaisko mennä seksipalstan puolelle kun tämä aihe on siellä esillä joka kuukauden joka viikon joka päivä ja parhaimpina päivina puolenkymmentä kertaa. Pyysin siirtämään tämänkin seksipalstalle.
En halunnut ketään tuomita, eihän tässä mitään tuomittavaa edes ole. Ja ilmiselväähän on se, että joistakin tuntuu hyvältä. Olisin vaan halunnut kuulla jotain eritellympää selitystä MILTÄ se teistä tuntuu - muuta kuin hyvälle. Eikö se tunnu teidän mielestä kakalta peräsuolessa? -AP
Vierailija kirjoitti:
Eikö se tunnu teidän mielestä kakalta peräsuolessa? -AP
Ei
Pornon hapatusta. Miettiiks aikuiset naiset todella tällasii?
Hyvältä tuntuu enkä ajattele mitään paskapökäleitä siinä. Tuntuuko susta normipannessa niinkun paska liikkus eestaas pillussa? Ei. Miksi sen pitäisi tuntua siltä perseessä? Penis siellä liikkuu ja siltä se tuntuukin.
Et selvästikään pidä peppuseksistä ajatuksena kun kerta sattuu (eli jännität) ja ajattelet paskaa. Miksi siis edes yrität sitä harrastaa? Kokeile sellasia juttuja mistä tykkäät ajatuksenakin.
Kunnon liukastus ja lämmittely pitää olla, niin ei satu ollenkaan. Myös jos harrastaa usein, paikat antaa helpommin periksi. Kuukauden tauko on jo viimeistään sellainen, että nollatilaan on palattu, ja pitää lämmitellä pitkän kaavan mukaan.
Minulla ainakin peräaukon alue on erogeenista, ja koska klitoriksesta suurin osa on kehon sisällä, peppuseksissä sitä pääsee stimuloimaan vähän eri kulmasta. Yleensäkin touhusta tulee sellainen jännä, kihelmöivä tunne, vähän kuin olisi kevyt kuume. On myös jotenkin ajatuksena kivasti härskimpää touhua. Ei tunnu kakkaamiselta :D
Olen BI-mies ja tiedän miltä tuntuu antaa ja saada. Takapuolessa on paljon hermoja, jotka ovat yhteydessä sukupuolielimiin (sekä miehillä että naisilla) miehillä takapuolen kautta pääsee hyväilemään eturauhasta, mikä lisää nautintoa.
Tuosta "kun olisi vessassa" tunteesta pääsee nopeasti ylitse, eikä se edes juolahda enää nykyisin mieleen. Tuntuu vain hyvältä.
Jos taas itse saa joltain peppua, niin naisella se nyt vaan on kireämpi reikä, siinä lihaksen kohdalla ja miehellä taas - no reikä :)
Vierailija kirjoitti:
Hyvältä tuntuu enkä ajattele mitään paskapökäleitä siinä. Tuntuuko susta normipannessa niinkun paska liikkus eestaas pillussa? Ei. Miksi sen pitäisi tuntua siltä perseessä? Penis siellä liikkuu ja siltä se tuntuukin.
En oo ap, mutta pillussa harvemmin pökäleitä on kun taas peräsuolessa niitä liikuskelee harva se päivä.
Vierailija kirjoitti:
Peppureiän ulkonäkö hävettää takaapäin pantaessa, joten parempi että sen peittää jollakin.
:D
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Hyvältä tuntuu enkä ajattele mitään paskapökäleitä siinä. Tuntuuko susta normipannessa niinkun paska liikkus eestaas pillussa? Ei. Miksi sen pitäisi tuntua siltä perseessä? Penis siellä liikkuu ja siltä se tuntuukin.
En oo ap, mutta pillussa harvemmin pökäleitä on kun taas peräsuolessa niitä liikuskelee harva se päivä.
No tätäpä en tiennytkään!
Nautin siitä oikeasti. Muna pepussa tuntuu yhtä hyvältä kuin muna pimpissä, vaikkakin eri tavalla hyvältä. Tuntuu kuin anaalin seinämissä olisi hyvän olon pisteitä, joita muna liikkeillään stimuloi. Lisäksi se on todella kiihottavaa, koska peppupanossa on mielikuvissani jotain kiellettya ja salaista. Tämä kiihottaa minua, ja tuottaa suuremman orgasmin (en saa orgasmia pelkällä peppu- tai pimppipanolla, tarvitaan klitoris-kiihotetta).
Aiemmin peppupanot jäivät kokeiluasteelle, koska olivat niin kivuliaita, enkä kokenut niitä itselle mieluisiksi tai millään tavalla tyydyttäviksi. Nykyisin sopivan ja luotettavan kumppanini kanssa peppupano on nautinnollinen lisä seksielämäämme.
Minä painostin meillä miehen tuohon alunperin, koki peppujutut vastenmielisinä. Minähän en ilman anaaliseksiä aio elämääni elää. Tuntuu aivan käsittämättömän hyvältä, jopa paremmalta kuin tavallinen yhdyntä. Ei siinä ole koskaan tullut mitään kakkaamis-tunnetta tai mitään sellaista, kipuakaan en ole koskaan kokenut tuon aikana, vaikka joskus tuli mentyä pelkän syljenkin voimalla. Tulee aivan huikeita orkkuja ja tuntuu intiimimmältä kuin normiyhdyntä.
Monet nauttivat siitä koska se tuntuu hyvältä. Vaikea sitä on sen tarkemmin selittää.