Mistä löytäisin ateisti-feministi-vegaani-ekologityttöystävän?
En koe yhteenkuuluvuutta enkä jaa arvoja kovin ison ihmisryhmän kanssa. Osaisiko kukaan vinkata oikeaan suuntaan? M30
Kommentit (31)
Facebookin vegaaniryhmät yksi paikka.
Mun tyttäreni olisi. Harmi vaan, että on jo naimisissa.
humanistises tiedekunnassahan näitä on 13 tusinassa.
Vihreistä... Ja tietysti vielä radikaaleimmista piireistä, amnesty ym.
Tartteeko olla täysin vegaani, vai riittääkö tällainen lakto-ovo...?
Poliittiset ja aatteelliset järjestöt, mielenosoitukset vastaavien aiheiden puolesta/vastavoimana nykypolitiikalle, dyykkausryhmät, luomu- ja lähiruokapiirit, roller derbyssa voisi myös olla, filosofian ja ympäristötieteiden opiskelijoiden joukosta varmasti löytyy useampia.
Ylipäänsä yliopisto on ihan hyvä ympäristö lähteä tälläistä naista etsimään, vihreiden/vasemmistoliiton puoluetoiminnasta varmaan kanssa löytyy, eläintensuojelujärjestöt, kanssa hyvä mahdollisuus.
Vierailija kirjoitti:
Poliittiset ja aatteelliset järjestöt, mielenosoitukset vastaavien aiheiden puolesta/vastavoimana nykypolitiikalle, dyykkausryhmät, luomu- ja lähiruokapiirit, roller derbyssa voisi myös olla, filosofian ja ympäristötieteiden opiskelijoiden joukosta varmasti löytyy useampia.
Itse olisin myös ollut kriteereitä vastaava, mutta olen kasvatustieteiden opiskelija ja sellainen vain isommissa tapahtumissa esiintyvä hahmo. Verkostoitumalla oikean viiteryhmän sisällä sulla ois hyvät mahikset kyllä löytää kumppani, sillä näissä on naisenemmistö. Ai niin, myös Protun aktiiveissa on näitä.
En ole, mutta oletko hipsteri ja kuunteletko kasmiria, onko sinulla kasmir-parta ja luetko Hesarii? Koitan profiloida sua ajankuluks.
Jaa, mä oon vissiin se mitä etsit :D
olen läski rasva prosenttini on 67% olen possu possu posssu possusposuspsosopsosossososisi
Helsinki on täynnä noita, etenkin Kallio.
Yliopistolta myös löytää, etenkin humanistisesta ja valtsikasta.
Tosin harva on mitenkään ekologinen, vaan päinvastoin matkustelevat minkä ehtivät, syövät kaukaa tuotua ruokaa, korvaavat luonnolliset materiaalit kuten nahan ja turkiksen muovilla jne.
Eli suorastaan äärimmäisen epäekologisia ja luontoa tuhlaavia ihmisiä, mutta täyttävät kuitenkin muut kriteerit (vegaani, feministi ja ateisti).
N25
Näin akateemisessa kuplassa elävänä miehenä sanoisin että minulla ongelma on päinvastainen. Näitä mikromanageritason viherpiipertäjiä ja kaiken kehityksen vastustajia tunkee ovista ja ikkunoista ja toi lista onkin siellä turn off puolella.
Yliopistolla tietyissä tiedekunnissa. Ruohonjuuressa, Silvopleessä. Rauhanyhdistys. Käpylän kaupunginosa.
Vierailija kirjoitti:
Yliopistolla tietyissä tiedekunnissa. Ruohonjuuressa, Silvopleessä. Rauhanyhdistys. Käpylän kaupunginosa.
Rauhanyhdistyksellä ateisteja?
Oranssi voisi olla oikea väri.